ד"ר נורית בובליל מרצה

ד"ר נורית בובליל

נורית בובליל - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

מומחית לזיהוי דנ"א בתחום הפלילי. יועצת למעבדת הדנ"א לזיהוי חללים בצה"ל, יועצת פרטית ומרצה בתחום הדנ"א הפורנזי. לשעבר מומחית במעבדה הביולוגית במרכז הלאומי לרפואה משפטית וכדורסלנית לשעבר בנבחרת ישראל.
עולם הזיהוי הפלילי הוא מפגש מרתק וייחודי דרכו ניתן לבחון את האדם, החברה, בית המשפט והמדע שבאמצע. דרך הצגת פענוח מקרי פשע חמור נושאים כמו קבלת החלטות, תפיסת מציאות, יכולות המדע, מגבלות הידע נראים אחרת לגמרי.

ר´ נורית בובליל בעלת תואר "דוקטור לפילוסופיה (Ph.D)", בוגרת החוג לפתולוגיה בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. מומחית לזיהוי DNA ואחראית תחום אבטחת איכות במרכז הלאומי לרפואה משפטית, אבו כביר.
כדורסלנית לשעבר בליגה הלאומית לנשים ובנבחרת ישראל.

נורית עוסקת כיום בהוראה, ייעוץ והרצאות בתחום הזיהוי הפלילי. סדרת הפשע המצליחה CSI חשפה את עולם המדעים הפורנזים (מדע משפטי), ואת תפקידם של המומחים הפורנזיים בפענוח והבנת זירת הפשע. במסגרת תחום עבודתה, ביצעה ד"ר בובליל בדיקות דנ"א בשני תחומים עיקריים: זיהוי גופות אלמונים וסיוע לפענוח זירות רצח.
ההרצאות מאפשרות הצצה נדירה אל אופן עבודתה של מעבדה פורנזית, הבנת המדע הבסיסי, הקשר לבית המשפט והדרך בה עולם זה משפיע על חיינו הפרטיים והחברה כולה.

הרצאות מבוקשות

הרצון והאמונה ביכולת לחולל שינוי בחייהם של אחרים הם כח מניע משמעותי ביותר עבור אנשים וארגונים רבים. ההרצאה "פרויקט החפות – מהפכת הדנ"א של החפים מפשע" מציגה את חזונם של שני אנשים, עו"ד בארי שאק ((Barry Scheck ועו"ד פיטר ניופלד (Peter Neufeld) שהחליטו לצאת למאבק עבור חפים מפשע שנשלחו לרצות עונשי מאסר ארוכים על לא עוול בכפם.
מתוך הבנת הגורמים האנושיים המובילים לקבלת החלטות שגויה ותוך שימוש מושכל בטכנולוגיות מדעיות "פרויקט החפות" משנה את המציאות המשפטית, המדעית והחברתית בארצות הברית. מטרת ההרצאה היא להציג את הפרויקט, את המקרים, את המדע ואת התובנות איך אנחנו יכולים, כל אחד בעולמו שלו, לייצר ערך אמיתי ושינוי מהותי בחייהם של אחרים.

חוסר היכולת לפענח נכון מצבים ואנשים בסביבתנו עלולים להביא לתוצאות הרסניות בהיבטים רבים. עולם הזיהוי הפלילי מחייב את המומחים העוסקים בו לניתוח נתונים מושכל והסקת מסקנות זהירה בטרם הגשת הממצאים לבית המשפט. ההרצאה "מפענחים אנשים" תציג באמצעות דוגמאות של פענוח פשעים חמורים את דרך התבוננות הייחודית המאפשרת הבחנה בין נתונים לבין פרשנות ואת חשיבותו של כלי זה לצורך קבלת החלטות טובה יותר ביום יום. ההרצאה כוללת הפעלה אינטראקטיבית של הקהל.

ראיית הדנ"א נחשבת במידה רבה ראיית מפתח בזירה הפלילית. ההרצאה מאפשרת הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של תהליך פענוח פשעים חמורים. נלמד על החומר הגנטי ואיך הוא מסוגל להבדיל בין בני אדם, נבחן את חוזק הראייה המדעית ואת משמעותה בבית המשפט, ניכנס לנעלי השופט וננסה לקבל החלטות במקומו, ולבסוף, נבחן למה כדאי לנו להבדיל בין ידע למידע ולא להסיק מסקנות מהר מדי…
ההרצאה מתאימה לארגונים וחברות כהרצאת העשרה מעניינת וייחודית במסגרת ימי עיון, כנסים, השתלמויות עובדים וערבי חברה.

ההרצאה תציג את מהלך המשפט המרתק, בו אדם שנאשם ברצח כפול זוכה על ידי חבר מושבעים על אף כמות הראיות האדירה שעמדה נגדו. נלמד על הקשר בין תוצאת המשפט לכשלים שהתגלו בתהליכי העבודה בארגון, ונבחן את משמעות תהליכי אבטחת איכות, הן לעובדים והן למנהלים בארגונים השונים.
ההרצאה מיועדת לארגונים וחברות המיישמים תהליכי אבטחת איכות ונדרשים להדרכות בתחום, כמו גם לארגונים המבקשים רענון דרך נקודת מבט חדשה ומרתקת על תחום האיכות.

מרצים שאולי יעניינו אותך

ארז ליבנה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ארז ליבנה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

ארז מורג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ארז מורג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

קרן אלעזרי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

קרן אלעזרי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

ברק דיין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ברק דיין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

אביגיל טננבאום הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אביגיל טננבאום הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,שפות נוספות

order lecture by - נורית בובליל