נילי טל מרצה

נילי טל

נילי טל - מרצה
עברית , אנגלית

קורות חיים

במאית ומפיקה ישראלית של סרטי תעודה. רבים מסרטיה נבחרו והוקרנו בפסטיבלים בינלאומיים.
אחת מיוצרות הקולנוע הותיקות, הפוריות והמוערכות בישראל.
בין סרטיה המוכרים יותר:
כלות מאוקראינה – שני סרטים אותם הפיקה ל"רשת", ערוץ 2 ובהם ליוותה גברים ישראלים מתבגרים שיצאו לאוקראינה להינשא לכלה צעירה. בפרק השלישי אותו הפיקה ל"יס דוקו" ב-2008 חזרה נילי טל אל הזוגות המעורבים לגלות ש….
סרטה המשעשע בת שישים מחפשת אהבה – בו היא יוצאת עם מצלמה לצלם את נסיונותיה למצוא אהבה, זכה להכרה בעשרות פסטיבלים בינלאומיים.
הילדות מברזיל
ברונה – על הילדה שאומצה והוחזרה לברזיל
רצח ללא מניע – סרט המתאר את פרשת רצח אסף שטיירמן
נשים למכירה

הרצאות מבוקשות

מביאה את סיפורו של צעיר, שהיום, בגיל 26, עדיין נאבק במחלת האנורקסיה
(אנה, כפי שהם מכנה אותה בפורומים השונים),
הוא מצליח להחלים, אך לא נפרד ממנה לחלוטין: אנה אהובתו תמיד תהיה שם, לצידו.

בגיל 60, נדמה לה שהיא היחידה שנשארה לבד. היא מחליטה לצאת ולחפש אהבה, בכל דרך אפשרית. במסע מרגש ומשעשע, היא מתוודעת לנשים נוספות בנות גילה שאינן מוכנות לוותר על האהבה

חייהם של גברים בני 50 ויותר, המחליטים לצאת לאוקראינה כדי לפגוש שם באמצעות שידוך כלות צעירות. הכלות אינן נישאות להם מאהבה, אלא כדי להימלט ממציאות חייהן.

נילי טל במסע דוקומנטרי על חייה של ברונה אפרסינדה וסקונסלוס הידועה בישראל בתור "הפעוטה החטופה מברזיל". נילי מספרת על איך הסרט חוזר בעקבותיה של מי שעמדה במרכז פרשת האימוץ, שהסעירה את המדינה לפני 20 שנה וחושף בתיעוד יוצא דופן את כל מה שהתרחש מאז החלטת בג"ץ להשיב אותה לחזקת הוריה הביולוגים

בן ברגר ואדר הנאמן, הם שני DJs ישראלים שעקבותיהם אבדו ב-2 בדצמבר 2002 בלוס אנג'לס. באותו היום קיבלו משפחותיהם בארץ שיחת טלפון מאישה מסתורית, המבקשת את כתובתם המדויקת. האימהות החרדות שוכרות בלשים פרטיים מקליפורניה, המביאים אפס מידע. בעל פאב בעיירה מוסר למשטרת לאס וגאס כי בן ואדר בילו אצלו בפאב. משטרת וגאס מכריזה עליהם כנעדרים מרצון. האימהות יוצאות ללוס אנג'לס ומשכנעות את ה-FBI לפתוח בחקירה. מה גילתה הבולשת הפדראלית? האם נפתרה תעלומת ההעלמות? הכל בהרצאתה של נילי טל שחקרה בארה"ב את פרשת היעלמותם של בן ואדר.

איילת, דניאלה, אלמה ואנה היו כולן בנות פחות משלוש כאשר אומצו בידי אימהות ישראליות ונלקחו מביתן שבברזיל. בעשרים השנים שחלפו מאז, הסעירה את המדינה פרשת קרולין-ברונה וברזיל סגרה את שעריה בפני מאמצים. כיום מגיעים אליה צעירים מכל רחבי העולם המערבי כדי לנסות ולאתר את בני משפחתם האבודים. עם זאת בגלל בעיות הרישום של העבר, נותרת לרוב משימת האיתור בלתי אפשרית. הבימאית והמרצה נילי טל יצאה למסע לדרום אמריקה יחד עם צעירות כובשות הרוצות לפגוש את הנשים שבלעדיהן הן אינן מרגישות שלמות.

ביום רביעי ה- 4 בדצמבר 1996, בשעה 8 בערב, עזב אסף שטיירמן בן ה- 18 את ביתו בכפר סבא. למחרת בבוקר נמצאה גופתו המרוטשת ביער אוסישקין הסמוך לביתו. החוקרים לא האמינו למראה המזעזע. רופאי המכון לרפואה משפטית חשפו בגופו למעלה מ- 25 דקירות סכין. "זה היה לינץ" אמר אחד החוקרים.
במשך ארבע שנים לא הצליחו ארבעה צוותי חקירה מיוחדים לפתור את התעלומה, מי רצח את אסף שטיירמן. עד שב- 5 בדצמבר 2000 התייצבה בתחנת משטרה בירושלים אישה בת 35 בשם סנדרין חורב וסיפרה שבעלה, רעי חורב בן ה- 22, הוא הרוצח.
נילי מרצה על איך הסרט משרטט את דיוקנם של "בני הטובים" ההופכים לרוצחים ומנסה לעמוד על מניעיהם.

למה כדאי להזמין הרצאה של נילי טל

מרצה מרתקת וסוחפת המעבירה הרצאות בליווי סרטיה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - נילי טל