נמרוד ניר מרצה

נמרוד ניר

נמרוד ניר - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

נמרוד ניר הוא פרסומאי, עיתונאי וחוקר, בן לג’ודי מוזס, עמירם ניר ז”ל וסילבן שלום, שגדל מאחורי הקלעים של עולם התקשורת והפוליטיקה הישראלי.

משלים בימים אלו תואר רביעי לצד תארים אקדמאיים בפסיכולוגיה, פילוסופיה, מדעי המדינה ותקשורת – ומסקר מרחבי העולם אירועים ודינמיקות גיאופוליטיות. ניר משלב בין עולמות תוכן שונים ומגוונים ובין מסעות ממעל ל80 מדינות ברחבי העולם (ביניהן קוריאה הצפונית, הקוטב הצפוני, קטאר ועוד) ליצירת תכנים עשירים ועמוקים המנתחים תופעות מכוננות בעולמנו במסע אקלקטי של מולטידיסיפלינריות. ניר משמש כיועץ אסטרטגי לגופים מסחריים ופוליטיים, חוקר במרכז הבינתחומי בהרצליה, כותב עבור כלי תקשורת בינלאומיים כמו הניו יורק טיימס וניוזוויק – ומרצה במגוון תחומים תחת תוצרי תוכן שונים.

הרצאות מבוקשות

הקבוע היחיד בעולמנו הוא השינוי ודארווין קבע כי לא החזק הוא ששורד אלא זה שמסתגל יותר מכל לשינוי. העידן המודרני מאופיין בשינויים אקלקטיים וקצביים מאי פעם, שמשנים מדי יום את הצורה בה אנו חיים וחושבים ואת את חלוקת הכח בעולם. הדרך היחידה לחיות בעולם של שינוי מתמיד ולנבא את עתיד לבוא היא לרדת לעומקו של מהות השינוי עצמו. הרצאה מודולרית של מסע מהיר בין נקודות מפנה בהתפתחות האנושות, כתולדה של מהפכות טכנולוגיות-תקשורתיות: מכתב המערות, דרך מהפכת הדפוס של גוטנברג ועד העולם הדיגיטלי, בצורה משעשעת ומחכימה. זאת לצד תובנות וכלים שעוזרים להבין לאן השינוי בעולמנו לוקח אותנו וכיצד להערך לקראתו.

יצירתיות היא כלי קסם שעוזר לנו בכל ממד של החיים הנפשיים והפיזיים. אך מהי יצירתיות? כיצד מתרחש התהליך היצירתי? כיצד המידע הסמנטי מאורגן במח? כיצד קשרים אסוציאטיביים והמרחקים ביניהם משפיעים על חשיבה לניארית, יצירתית או סכיזופרנית? מה מאפיין אנשים יצירתיים? אילו שגרות וכלים כדאי לפתח כדי להגביר את היצירתיות שלנו בחיי היומיום? הרצאה אינטראקטיבית המשלבת את הקהל ומוציאה אותו עם הבנה וכלים ליצירתיות בחיי היומיום דרך מודלים חדשניים שמשלבים נוירופסיכולוגיה וחדשנות.

כיום חוקרים פיצחו את המנגנונים שעומדים מאחורי קבלת ההחלטות האנושית – ומה שבעבר נתפס כ”טעות” או חשיבה “לא נכונה”: מתברר היום כסט של חוקים שיטתיים דרכם אנו יכולים לתמרן את ההתנהגות של האחר, בצורה דרמטית. ההרצאה מציגה תיאוריות וממצאים מרכזיים בתחום: היוריסטיקות, תיאוריית הפרוספקט, תקציבאות מנטלית ורגשית, מטאפורות אסוציאטיביות ועוד – ומדגים מגוון של דוגמאות ותרגילים החושפים את ההטיות הללו במגוון התנהגויות אנושיות – ביחסים בינאישיים, בעבודה, בשינוי חברתי ועוד. מופע קסמים של המח שעוזר לנו להתגבר על טעויות שאנו עושים ולהשתמש בכלים כדי לעצב את תגובות האחר במגוון מצבים ונסיבות.

הרצאה או סדנה שמדברת על זהות ומיתוג, על הדרך בה אנו מציגים את עצמנו, תוך הצגת ארבעה שלבים של מיתוג שכל אחת ואחד מאיתנו יכול ליישם. ההבדל בין המילים "מה", "איך", "למה", ו"כמו מה?" – רובנו מדברים במונחים של "מ ואם רק נבין את ה"למה" שלנו: זה ישנה את הדרך בה אנחנו פועלים בעולם הזה והצורה שאנשים מגיבים אלינו. ניתן לחבר עם הרצאה או סדנה על חשיבה יצירתית.

למה כדאי להזמין הרצאה של נמרוד ניר

ניר מאופיין בהרצאות המנגישות נושאים משמעותיים ומורכבים בדרך מהנה ונגישה, תוך שילוב מגוון תחומי ידע ועולמות תוכן למסע עשיר ומרתק.  המסע הזה נועד להנחיל כלים ותובנות לקהל: כל הרצאה היא כלי לשתף בכלים ותובנות ולכן תמיד תהיה התייחסות לאלו במהלך המסע. ובין אם מדובר ביצירתיות, חיים בעולם של שינוי מתמיד, או פילוסופיה: ההנגשה של המידע חייבת להיות מהנה ומסעירה.  ניר מתמחה גם ביצירת הרצאות וסדנאות מותאמות, בנושאים שונים ועבור תהליכים ומטרות מגוונות.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - נמרוד ניר