ד"ר עליזה לביא מרצה

ד"ר עליזה לביא

עליזה לביא - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

ילדותה של עליזה עברה עליה בבית סבתה בשכונת הבוכרים בירושלים. היכרות אינטימית עם היהדות, שהעניקה לה צידה לדרך. בזיכרונה צרובה לעד ההכרה בקיומה הנצחי של שרשרת נשית-יהודית. מצוידת בתובנות אלו, שרתה בצבא כקצינה, רכשה השכלה, הקדישה את עבודת הדוקטורט שלה לבחינת סדר היום בחדשות, הובילה תוכניות בטלוויזיה, התמנתה למרצה בכירה לתקשורת באוני' בר אילן ופרסמה מחקרים וספרים. לביא כיהנה כמנכ"ל המועצה הציבורית לחילופי נער, כחברת מועצת הרשות השנייה, בהנהלת כפר איזון וקולך ובלטה בפעילותה למען נשים. בצמתים משמעותיים בחייה פגשה בדת הממוסדת ובשלוחותיה. ראתה כיצד הבירוקרטיה שהסתאבה, פוגעת בחוויה היהודית הטבעית, ומאיימת על הייחד שיצרנו. תובנות אלו הן אלו המניעות אותה. בארבעת ספריה תפילת נשים, מנהג נשים, התרמיל היהודי, שעות התייחדות היא מבקשת להחזיר לכאן ולעכשיו את הגעגוע שאבד. ספרה רב המכר הבינלאומי תפילת נשים, שיצא בהוצאת רנדום האוס היוקרתית, זכה בפרס National Jewish Book Award בכנסות ה-19 וה- 20 כיהנה לביא כחברת כנסת ועמדה בראש הועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ובוועדות חוץ וביטחון, כספים, כלכלה, אתיקה. לביא הובילה חקיקה פורצת דרך, במניעת הדרת נשים ובמיגור פערי השכר, האלימות, ההטרדות המיניות ובאיסור צריכת הזנות. מתמקדת בממשק שבין צבא וחברה, ופועלת רבות בנושאי דת ומדינה: גיור, ברית זוגיות, בתי הדין ועוד. העמידה את נושא התעסוקה במרכז, והיא עסוקה בשאלת הקניית מיומנויות שיתאימו לישראל 2048. לביא מקדמת שיח בנושאי זהות ותרבות יהודית ועוסקת בהנגשת יהדות מקרבת מאחדת. על פועלה זכתה באות הפרלמנטרית המצטיינת.

 

 

הרצאות מבוקשות

גם אם נכשלת, חווית פרידה, בגידה וקיבלת סטירת לחי לא צפויה שהשאיר אותך ללא הגנה – אפשר לנצח. ליפול זאת לא בושה, בטח לא אשמה או חולשה. לרוב, המפתח למפת הדרכים נמצא בתוכנו. צריך לפנות זמן ולנווט. להקשיב לקול הפנימי.

יש לך כוח והוא בידייך. את יכולה להיות בשדרת ההנהגה להוביל, להשפיע ולשנות סדר יום. גם אם אמרו לך שלא תוכלי, גם אם זלזלו בך. אני יודעת התחלתי שם. נדרשת חשיבה יצירתית, גמישות, הכלה והמלצה שלי ספורט והרבה. איך אנחנו משתלטות על ריבוי המשימות בחיינו, הגדלת הנטוורקינג ומוצאות שותפים אמיתיים. הזמנים הבשילו. כדי לשנות צריכות לעבוד יחד.  עכשיו תורנו.

מסע הרפתקני ומרתק ברחבי איטליה, מרוקו, איראן צ'כיה ועוד. באוכל טוב, בהומור, בכוח ובחיות  משרטטת לביא את דרכנו אל עצמנו. מסירה את מעטפת הבירוקרטיה הישראלית שניצחה, ומביאה את הקהל למסע אישי משל עצמו, אל געגוע הדורות.

למה כדאי להזמין הרצאה של ד"ר עליזה לביא

עליזה לביא היא מהדמויות הבולטות בשיח התרבותי-יהודי בישראל והיא מרצה מבוקשת בחו"ל ובארץ. יוזמותיה החברתיות והפרלמנטריות פורצות הדרך למען שוויון חברתי וקידום נשים זוכות לעניין רב. עליזה מציעה בהרצאותיה שילוב ייחודי ומרתק של ארגז הכלים שהיא נושאת איתה המשלב את פועלה ואת סיפור חייה. ברגישות ובשפה בהירה וקולחת היא מנווטת אל סמטאות החברה הישראלית, ומבקשת להוביל תיקון. הרצאתה מעוררת השראה, תקווה ורצון לקום ולהוביל לשינוי אישי וחברתי.

order lecture by - עליזה לביא