אלוף במי"ל עמי אילון מרצה

אלוף במי"ל עמי אילון

עמי אילון - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

עמי אילון (אלוף במיל., ראש השב"כ לשעבר), גדל בקיבוץ מעגן. בוגר אוניברסיטת בר-אילן במדעי החברה, בוגר המכללה לביטחון של הצי האמריקני ובעל תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד. התגייס לקומנדו הימי ב-1963. השתתף בפשיטות רבות, כלוחם ומפקד. על חלקו בפשיטה על האי גרין, ביולי 1969, זכה לקבל את אות הגבורה – האות הגבוה ביותר המוענק בצה"ל. במהלך מלחמת ההתשה השתתף במבצעים שונים של הקומנדו הימי.
ב 1979 מונה למפקד השייטת. בתקופתו, זכתה השייטת לצל"ש הרמטכ"ל על ביצוע רצף של 22 פעולות ללא נפגעים. עמי פיקד על בסיסי חיל הים המרכזיים בחיפה ובאשדוד וב 1992 מונה לתפקיד מפקד חיל הים והועלה לדרגת אלוף. בסוף שנת 1995 פרש מתפקידו.
בראשית 1996, בעקבות רצח ראש הממשלה יצחק רבין והתפטרות ראש השב"כ כרמי גילון, התבקש עמי איילון לכהן בראשות השב"כ. בתקופת כהונתו, רשם השב"כ הצלחה מרשימה במלחמה בטרור. איילון הצליח לשקם את הארגון ואת הדימוי הציבורי שלו, וזכה להערכה רבה.

עמי אילון קיבל את תואר אביר איכות השלטון לשנת 2000 מטעם התנועה לאיכות השלטון בישראל, בין היתר על הנהגת "הקוד האתי" בשב"כ וקידום חוק השב"כ.
במאי 2000 הוא פרש מהשירות לעסקיו. הוא כיהן כיו"ר חברת ההשקיה "נטפים" מקיבוץ חצרים ובתפקידי ניהול נוספים.
בשנת 2003 יזם יחד עם ד"ר סרי נוסייבה את "המפקד הלאומי", יוזמה אזרחית ייחודית לקידום הסכם קבע בין ישראל לפלשתינים, עליה חתמו כ – 400,000 אזרחים ישראלים ופלשתינאים. כיום, עמי אילון מתמודד לכנסת.

הרצאות מבוקשות

"כוח משחית וכוח מוחלט משחית באופן מוחלט!….". הדברים שנאמרו על ידי לורד אקטון במחצית המאה ה – 20 הם הרקע להרצאה העוסקת בדילמות המלוות את פעילותו של שירות הביטחון הכללי בישראל. נקודת שיווי המשקל בין הביטחון – ההגנה על החיים, לבין הדמוקרטיה – שמירה על זכויות האדם המעוגנות בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, מלווה את הדילמות של פעולות השב"כ במציאות הישראלית בעשורים האחרונים.
ההרצאה ניתנת מזווית ראיה אישית של עמי אילון שכיהן כראש השב"כ בשנים 1996 – 2000, התמודד עם המשבר בעקבות רצח ראש הממשלה ב – 4 בנובמבר 1995 ועם סדרת פיגועי הטרור בפברואר מרץ 1996.

 

 

הרצאה העוסקת בתפקיד התקשורת בדיון הציבורי בישראל בשנת 2005. במודל הדמוקרטי של שנות ה 2000, התקשורת היא הרשות הרביעית, אשר יחד עם הרשויות המבצעת, המחוקקת והשופטת מרכיבות את המירקם הדמוקרטי ושומרת על איזון בין ניגודים.
האם אכן מקיימת התקשורת הישראלית את תפקידה בנושא ההינתקות ומה ראוי שנעשה על מנת שנעבור מדיון במונחי אשמה, לדיון במונחי אחריות?
עמי אילון מרצה על הנושא ומנתח אותו, ומציב ראי בפני התקשורת והחברה בישראל על אופי הדיון הציבורי הישראלי.

המנהיגות נמצאת במתח שבין הנבואה לכהונה.
בין החזון למציאות היום-יום הניהולית של הארגון, מבחנה של המנהיגות הוא בהובלת שינוי ארגוני מתמשך, שהוא צו השעה במציאות הדינמית של היום.
ההרצאה משלבת עקרונות מנהיגות בארגונים יחד עם דיון על חשיבות החזון, האסטרטגיה, המדידה והערכים ככלים בניהול השינויים בארגון. ההרצאה ניתנת מזווית ראיה אישית ומשלבת את ניסיונו הניהולי של עמי אילון, מי שבעבר עמד בראש השב"כ, מפקד חיל הים ויו"ר חברת נטפים.

"רב חובל שלא יודע לאן הוא רוצה להשיט את ספינתו אין רוח בעולם שתוביל אותו לשם…!" לוקיוס אנאוס סנקה, [פילוסוף ומדינאי רומי.]
מהלך ההתנתקות הוא צעד חשוב אך על מנת שיוביל אותנו ליעד אליו אנחנו שואפים, עלינו להגדיר את היעד.
ההרצאה עוסקת בניתוח המצב המדיני במזרח התיכון ביום שאחרי ההתנתקות והצגת דרך מדינית חדשה לישראל – היפרדות בלתי מותנית. עמי מציג דרך המשלבת בין התפישה החד צדדית המנציחה את הסכסוך לבין התפישה הגורסת שאין לבצע מהלך מדיני ללא שותף פלשתינאי.

למה כדאי להזמין הרצאה של עמי אילון

עמי אילון הינו איש חזון, אדם בעל ידע נרחב ויכולות ניתוח יוצאות דופן. תכונות אלו, יחד עם אומץ לב אישי וציבורי, אהבתו למדינה וניסיונו העשיר הופכים את ההרצאות לחוויה אינטלקטואלית ורגשית שנשארת עם המשתתף לאורך זמן. להלן מגוון הרצאות שניתן להזמינן דרך מרכז המרצים לישראל.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - עמי אילון