ד"ר סא"ל מיל ענת ברקו מרצה

ד"ר סא"ל מיל ענת ברקו

ד"ר סא"ל מיל ענת ברקו - מרצה
עברית , אנגלית

קורות חיים

ד"ר לקרימינולוגיה מומחיות בתחום טרור בכלל וטרור מתאבדים בפרט, לשעבר חברת כנסת (2015-2019)-יו"ר ועדת משנה להגנה בסייבר, חברת וועדת המשנה למודיעין ושירותים חשאיים. חברת וועדת החוץ והביטחון של הכנסת. ראש משלחת כנסת לשיתוף פעולה ביטחוני עם אירופה. חקיקה אינטנסיבית בנושאים ביטחוניים. פרופ' אורח באונ' ג'ורג' וושינגטון,עמיתה חוקרת במכון למדיניות נגד טרור(ICT), ושמשתי כמרצה בבית ספר לאודר לממשל ודיפלומטיה במרכז הבינתחומי בהרצליה. ברקו חברה בצוותים שעוסקים בתחום הטרור בצה"ל והמועצה לביטחון לאומי. במשך 15 מנהלת מחקרים בקרב טרוריסטים –אסירים ביטחוניים [נשים, גברים ונוער] הכלואים בבתי הכלא השמורים ביותר בישראל. מאמרים העוסקים בתחום. מחברת הספרים: בדרך לגן עדן: עולמם של מחבלים ומחבלים מתאבדים ומשלחיהם [פורסם בעברית, אנגלית ופולנית] והספר: אישה פצצה: מחבלים מתאבדים: נשים וילדים בשרות הטרור[הוצאת ידיעות אחרונות], פורסם גם באנגלית מרצה בכנסים ובפורמים בינ"ל אקדמיים וביטחוניים, בארץ ובעולם.

 

הרצאות מבוקשות

עולמם של מחבלות ומחבלים מתאבדים ושולחיהם. הזדמנות לחדור לעולמם הפנימי של טרוריסטים ולהשאר בחיים!  מחבל או מחבלת מתאבד/ת-האם מדובר בפצצה החכמה או בפצצה טפשה? ד"ר סא"ל מיל' ענת ברקו, במשך 20 שנה נפגשת בתוך בתי הכלא השמורים ביותר עם טרוריסטים פלסטינים, גברים, נשים ונוער שכל רצונם הוא להרוג יהודים. פיגוע התאבדות הוא נשק יעיל ורווח כיום בעולם. ברקו, תחשוף בפניכם מה עובר בראש של מחבל מתאבד שישים קץ לחייהם ולרצח חפים מפשע.  האם הם באמת מאמינים כי במותם יעברו לגן עדן שבו בתולות ויין? ואולי הם פועלים מתוך מצוקה אישית? וחשוב מכך מי שולח אותם להתפוצץ ולמה הוא לא שולח את ילדיו? ברקו,נפגשה עם בכירי החמאס כולל עם השייח' אחמד יאסין שהסביר למה את בנו הוא לא שולח להתאבד

. שנים רבות הקדישה ברקו את זמנה למחקר שעסק בנשים בטרור, אסירות ביטחוניות ורכשה את אמונן, מי זו האשה שהעזה לחבור לגברים לצורך ביצוע פיגוע? האם קיים ניצול מיני של נשים בתעשיית הטרור? מה מצפה לשהידות בגן עדן?. ברקו חושפת את עולמם הפנימי של טרוריסטים ומציע חשיבה ´מחוץ לקופסה´ על דרכי התמודדות מול הטרור הרצחני.

 

 

למה כדאי להזמין הרצאה של ד"ר ענת ברקו

ד"ר ענת ברקו בקיאה בנושאים הביטחוניים, גם כקצינה בצה"ל, חוקרת בתחום הטרור וחברת וועדת החוץ והביטחון של הכנסת. מרצה מרתקת מנוסה בפני קהלים שונים ומגוונים. מביאה דוגמאות מתוך השטח.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - ענת ברקו