ענת עצמון מרצה

ענת עצמון

ענת עצמון - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

ענת עצמון נולדה וגדלה בתל אביב.

היא החלה את דרכה בתאטרון צה"ל, עם שחרורה למדה תאטרון באוניברסיטת תל אביב. היא התפרסמה לראשונה ב1978 בסרט אסקימו לימון.ענת עצמון שיחקה בתאטרון הקאמרי ("פרק ב'" ניל סיימון, "יתוש בראש"), תאטרון באר שבע ("אופרת הקבצנים"), בית לסין ("עניין שולי" – בה שחקה את מרלין מונרו), בתאטרון יובל ("ריטה המתחנכת"). בפסטיבל עכו (1988 "לאקי סטרייק") ובעוד הצגות רבות בתאטראות השונים. כמו כן העלתה עצמון הצגת יחיד, "היא לא היתה כאן", ההצגה עוסקת בהישרדותה של ניצולת שואה.

עצמון השתתפה בתפקידים ראשיים מלמעלה מעשרה סרטים. ביניהם –
"אסקימו לימון"
"דיזינגוף 99"
"כביש ללא מוצא"
"עדות מאונס"
"הלם קרב"
ועוד

על הישגיה בקולנוע זכתה בפרס כינור דויד ובפרס השחקנית הטובה ביותר ("כביש ללא מוצא").

משנת 1988 עצמון החלה להופיע בתאטרון היידיש שפיל בהצגות: "א שיין מיידעלע", "אהבה בגרוש" (יהושוע סובול), "אמא יהודייה בעשרה שיעורים" ועוד רבים וטובים.

היא השתתפה בתוכניות דרמות רבות בטלוויזיה ולאורך השנים הוציאה שני אלבומים: "בחלום" ו "לילה כר ודמות עלמה". כמו כן, הוציאה ספר ילדים, "מוני שמנמוני וחנות הממתקים".

עצמון הנחתה יחד עם אביה, שמואל עצמון, תוכנית אירוח בטלוויזיה, "עין בעין" ,ובשנה וחצי האחרונות, שדרה ענת תוכנית לילית, "קצת לפני מחר" ברדיו ב88fm עם תמר גלעדי.

כיום עצמון משחקת בהצגה "ביי מיר ביסטי שיין" – הומאז' על שירי האחיות בארי ובהצגה "כן אדוני השר", לצידו של יורם גאון, תאטרון של שלמה צח, אומנות ובידור.

הרצאות מבוקשות

הוא מופע חדש שיצרה ענת עם המוזיקאי המוערך רמי הראל בעריכתו וכתיבתו של מאיר עוזיאל, בימוי, דרור קרן. זהו מופע ספרותי מוזיקלי המציג סיפורי אהבה, אכזבה, בגידה ומלחמות המינים של גדולי היוצרים בארץ ובעולם. בערב זה עצמון מספרת ושרה באצילות ובחן סיפורים ושירים טבולים בהומור. אלה פורסים בפני הקהל את סיבוכי, כאבי ויצירות האהבה של יוצרים כגון: נתן אלתרמן, סנט אקזיפורי (הנסיך הקטן), ביאליק, טשרניחובסקי, שלום עליכם, חנוך לוין ועוד רבים וטובים.

למה כדאי להזמין הרצאה של ענת עצמון

ענת עצמון במופע מרגש סוחף ומצחיק. עצמון חושפת את קולה החם והעמוק ואת היכולת לספר סיפור ולחדור אל הלבבות.

order lecture by - ענת עצמון