צביקה קרוכמל מרצה

צביקה קרוכמל

צביקה קרוכמל - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

צביקה קרוכמל, לשעבר מפקד היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות של מצ"ח בדרגת סא"ל.
עסק בחקירות ומודיעין, מעקבים ובילוש למעלה מ-30 שנה. היה ראש צוות החקירה בפרשת רמי דותן.
במשך 10 שנים עסק בחקירות פרטיות.
כתב את הספרים: "כתם – פרשת רמי דותן" (היה ראש צוות החקירה בפרשה) ו"במצ"ח נחושה – סיפורים אישיים של חוקר מצ"ח" (שניהם בהוצאת "ידיעות ספרים").
מזה כ-20 שנה הוא מרצה ומספר סיפורים בלשיים מרתקים, מותחים ומתובלים בהומור, באירועים חברתיים, בחברות וארגונים, חוגי בית וימי הולדת למבוגרים, מכללות, מתנ"סים, קיבוצים, פסטיבלי מספרי סיפורים ועוד.
צביקה קרוכמל הוא Storyteller טבעי, שניחן ביכולת לספר סיפור ולרתק כל קהל, ללא כל מצגת או עזרים אחרים, אלא כשחקן בהצגת יחיד. הקהל חש כצופה בסרט מתח משובח וכמשתתף פעיל בפענוח הפרשיות עליהן הוא מספר.

הרצאות מבוקשות

קרוכמל, ששימש כראש צוות החקירה בפרשת מעילת המיליונים של תא"ל רמי דותן מחיל האוויר, מתאר מזווית החוקר בהרצאה עוצרת נשימה, את המעקבים וההאזנות בחקירה הסמויה, את המעבר לחקירה הגלויה והמעצר המתוקשר, "כתב החידה" שהוביל למטמון, עד המדינה, מציאת חשבונות הבנק באירופה והצוואה שהביאו לפיצוח הפרשה, המשפט וההרשעה.
במהלך ההרצאה נערכת השוואה בין חקירתו של רמי דותן אז, לחקירות של בכירים בימינו וכן מושם דגש על קצינים ואנשי סוד רבים שידעו על מעשיו של דותן, לא דיווחו, עזרו לו לטשטש אותם ואף שיקרו למענו בחקירות, בהנחה שבכך הם מסייעים לארגון שלהם – חיל האוויר.
האם זה יכול לקרות בחברות ובארגונים אחרים בימינו?

קצין בגולני, מפקד מוצב בגבול ישראל לבנון, נהרג מפיצוץ מסתורי במוצב באישון לילה.
האם זו התאבדות? תאונה? אולי רצח?
מי שהורשע ברצח הקצין, נדון למאסר עולם אך עד יום שחרורו מהכלא המשיך לטעון כי הוא חף מפשע. עד כמה דומות טענות החפות שלו לטענותיו של רומן זדורוב?
סיפור בלשי אמיתי, מותח, מרתק, ועוצר נשימה, שמסופר מזווית החוקר, עם טוויסטים בעלילה עד הדקה האחרונה…

order lecture by - צביקה קרוכמל