קובי אשרת מרצה

קובי אשרת

קובי אשרת - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

מגדולי המוזיקאים בישראל, מלחין ומעבד מוזיקאלי. חתן פרס אקו"ם ופרס אמ"י. הוא הלחין מאות שירים, שהם לב ליבה של המוזיקה הישראלית, כגון:

הללויה
שש עשרה מלאו לנער
ולנטינו
בת שישים
גשם בעיתו
דרך ארוכה
אמת או חובה
תחתונים וגופיות… ועוד הרבה להיטים.

קובי אשרת נולד וגדל בחיפה. הוא למד בבית הספר הרפורמי על שם "ליאו בק", כשבכל יום ששי בשיעור האחרון עם קבלת השבת, שרו במקהלה ובשלושה קולות מזמורים לשבת . מזמורים אלה נטעו בילד הקטן את האהבה למוסיקה ובעצם קבעו את גורלו להמשך חייו.

בגיל 14 קובי אשרת זכה בתחרות לכישרונות צעירים של "מעריב לנוער". בצבא שירת ב"להקת פקוד הצפון". אחרי השחרור חזר לחיפה, עבד עם הזמרת גילה אדרי (הנשיקה הראשונה) וכן הפיק את הסינגל הראשון של עדנה לב. בשנת 1969 השתתף כזמר שחקן במחזמר "קרחת" (יונתן גפן, מישה סגל, אלונה טוראל) שם פגש את קובי רכט. הם הקימו את צמד "הקוביות" והחלו לכתוב יחד ולהקליט.

בשנת 1972 החליט אשרת להתרכז בכתיבה, עיבוד והפקת מוסיקה. כתב למיטב הזמרים והזמרות, וזכה בתוארי "מלחין השנה" וב"כינור דויד". אשרת הרבה לכתוב לילדים. בשנת 1973 כתב, הפיק מוסיקלית ושיחק בסדרת הילדים המיתולוגית "ראש כרוב". כמו כן כתב ל"קרוסלה" ולפסטיבלי הילדים. בשנת 1979 זכה בפרס הראשון באירוויזיון עם שירו "הללויה" (מלים-שמרית אור). בנוסף, אשרת ניהל והפיק מוסיקלית את תכניתה האחרונה של שלישיית הגשש החיוור "כוסות רוח".

בשנת 1994 כתב והפיק את השיר "קופסת הצבעים" אותו בצעה עופרה חזה לכבוד טקס פרס הנובל אותו קבלו באותה שנה, יצחק רבין ושמעון פרס. כמו כן, אשרת הלחין יצירה למופע אורקולי לכבוד חגיגות ה-3000 לירושלים .

בספטמבר 1999 שימש כקונסול התרבות של מדינת ישראל בחוף המערבי של ארה"ב והיה ממונה על קשרי התרבות עם שבע מדינות באזור. במסגרת תפקידו הביא לחתימת הסכם לחלופי תרבות בין קליפורניה לישראל. עם שובו לארץ חזר לזירה המוסיקלית ניהל והפיק מוסיקלית תכניות טלוויזיה רבות. בנוסף, אשרת כתב מוסיקה לסרטים כמו "סוף העולם שמאלה" ולתיאטרון ("מייק" בית לסין").

בשנת 2007 הפיק אלבום שלם מיצירותיו של נשיא המדינה שמעון פרס בהשתתפות מיטב אומני ישראל לכבוד יום הולדתו. יתרה מזו, בשנת 2009 אשרת כתב יצירה סימפונית לכבודה של אירנה סנדלר חסידת אומות העולם שהצילה 2500 ילדים יהודים מגטו וורשה. הביצוע של היצירה התקיים בינואר 2009 במסגרת "שבוע ההדברות" בין יהודים לנוצרים.

הרצאות מבוקשות

הרצאה על דרכו של מוסיקאי מנקודת מבט אישית משולבת בהיסטוריה של מדינת ישראל. אשרת מלווה בהדגמות חיות של שירים בביצועיו מתוך 1,216 יצירות הרשומות על שמו באקו"ם.

למה כדאי לך להזמין הרצאה של קובי אשרת

קובי אשרת מדבר על דרכו של מוסיקאי מנקודת מבט אישית ומתוך ניסיון חיים אישי מתחילת דרכו ולא מדבר מנקודת מבט של סקולר המתמחה בנושא מסוים. זוהי הרצאה מנקודת מבטו הייחודית שאין שנייה לה המועברת בצניעות נדירה משולבת בהומור.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,חנוכה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות,ראש השנה

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,צילום,קיימות ויזמות חברתית

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,ילדים ומשפחה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,יום האישה 2024,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,השראה,חגים ומועדים,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - קובי אשרת