פרופ' רוני שחר מרצה

פרופ' רוני שחר

רוני שחר - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

פרופסור, סופר, חולם (דריימר) ומספר סיפורים.

לאחר פוסט דוקטורט במחלקה לכלכלה של אוניברסיטת Harvard, פרופסור שחר הצטרף כפרופסור לאסטרטגיה לבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת Yale. לקראת סוף שנות התשעים חזר לארץ, לאוניברסיטת תל-אביב. בין תפקידיו באוניברסיטה – ראש מחלקת השיווק בפקולטה לניהול. בראשית העשור עבר לבינתחומי וכיהן במשך מספר שנים כדיקן בית הספר למנהל עסקים. בשנים האחרונות הוא חוקר, מרצה, וראש מסלול המצטיינים של בית הספר למנהל עסקים בבינתחומי.

במהלך שני העשורים האחרונים היה פרופסור שחר חבר סגל במספר אוניברסיטאות בארה״ב, כולל Duke, NYU ו-Columbia.

במקביל לקריירה האקדמית הוא שימש פעמיים כאסטרטג ראשי בבחירות לכנסת, יועץ כלכלי בלשכת שר האוצר שמעון פרס, איש צוות מאה הימים של יצחק רבין לקראת בחירות 1992, וכיועץ למגוון חברות בארה״ב ובארץ (למשל, לנשיא רשת הטלוויזיה האמריקאית CBS).

פרופסור שחר פרסם שלושה ספרים, שנים מהם רומנים שהפכו לרבי מכר (סרנדיפיטי ב-2006 ו״איקס באמצע״ ב-2018).

הרצאות מבוקשות

הרובוטים (למשל, GPT) כבר כאן והם מחסלים מדי יום משרות נוספות. בעשורים הקרובים הם יכלו כשליש מהמשרות הקיימות. האם גם המשרה שלך בסכנה? או – איך הארגון שלך יושפע מזה? איך עלינו להיערך להפיכתם של הרובוטים לכוח מרכזי בעולם העבודה? איזה יכולות צריך לחזק? ואיך לעשות את זה? המסר המרכזי: ניתן לשמר את היתרון האנושי של בני אדם על פני רובוטים בעשורים הקרובים. אלא שבמקום לחזק את היתרון הזה אנחנו שוחקים אותו. אפשר להפוך את המגמה.

בעולם המודרני חייבים לדעת לספר סיפורים. עובדים. מנהלים. חברות. מי שלא יודע, מפסיד. מי שיודע, מנצח. בהרצאה הזאת נבין (1) מהו סיפור, (2) איך הוא עובד ו-(3) איך משתמשים בו. נמחיש איך ניתן להשתמש בסיפורים כדי לתקשר ולשכנע, איך סיפורים יוצרים משמעות ומוטיבציה בקרב עובדים, איך הם בונים תרבות ארגונית, איך הם מעצבים זהות מיתוגית, איך הם מושכים משקיעים ואיך הם מסייעים לכל אחד מאתנו לפתח ולקדם את הקריירה שלו. המסר המרכזי: מספרי הסיפורים שולטים היום בעולם. ולא במקרה.

מה רוב אנשי שיווק שוכחים לעשות וכמה כסף זה עולה להם? לכאורה ברור ששפת השיווק אמורה להיות סטוריטלינג. אז למה רבים כל כך מפספסים את זה? ואיך בדיוק עושים את זה נכון? בהרצאה עשירה בדוגמאות לא רק שנשיב על השאלות האלה, אלא גם נציג חמישה סיפורים ייחודיים לשיווק ושלוש טכניקות מובילות (מעולם הסטוריטלינג) להתגבר על מכשולים שכיחים בקמפיינים שיווקיים. המסר המרכזי: אין שיווק, מיתוג ופרסום בלי סיפורים.

מה הקשר בין הגשש החיוור לאלון מאסק ואיך כל זה קשור לאסטרטגיה עסקית ושיווקית? איך בכלל צריך לחשוב על אסטרטגיה בעשור השלישי של המאה ה-21? הרצאה זו מציגה תהליכי חשיבה שמסייעים לעיצוב אסטרטגיה עסקית ושיווקית, תוך שימוש בדוגמות ובניתוחי מקרה מרתקים. המסר המרכזי: לכל ארגון יש את ״נקודת הזהב״ שלו בו משתלבים היתרונות של הארגון, ה-DNA שלו והסביבה התחרותית לאסטרטגיה מנצחת לאורך זמן. הערה: ההרצאה מתאימה במיוחד לאנשי עסקים והנהלות.

מחקרים מוכיחים שהוראה באמצעות סיפורים היא דרך הלימוד האפקטיבית ביותר. בהרצאה זו נבין את היתרונות של סיפורים על פני דרכי תקשורת והדרכה אחרים, איך לממש את היתרון הזה בכיתה ואיך ליצור מערכת שסוחפת את התלמידים למעורבות גדולה, להבנה עמוקה ולזיכרון לאורך זמן. המסר המרכזי: הדרך הטבעית ביותר ללמד היא באמצעות סיפורים. כשמשלבים את ההוראה והסיפורים במציאות מקבלים קלף מנצח.

זוהי הרצאה שתשתנה מדי רבעון ותציג את חמשת הרעיונות הלוהטים ביותר בעולם העסקים הבינלאומי. היא תעסוק למשל במטמורפוזה שחווה עולם העסקים בעקבות הקורונה. מסר המרכזי: הכי לוהט.

למה כדאי להזמין הרצאה של פרופ' רוני שחר

יש בפרופסור שחר שילוב ייחודי בין תובנות אקדמיות עמוקות לניסיון ניהולי ושיווקי מעשי במגוון גזרות. השילוב הזה מאפשר לו להקנות למאזינים זוויות ראיה חדשות ויוצאות דופן ובמקביל לחבר אותן למציאות היומיומית ולהחלטות מעשיות. בנוסף לכך מדובר בדובר כריזמטי וסוחף.

מרצים שאולי יעניינו אותך

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,חדשנות ועתידנות

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה,חדשנות ועתידנות,כלכלה, עסקים ומנהיגות

הדס אדלר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

הדס אדלר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,בינה מלאכותית,הרצאות לנשים,השראה,חדשנות ועתידנות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית,שיווק וקידום, שיווק דיגיטלי

יניב לויתן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

יניב לויתן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,בינה מלאכותית,חדשנות ועתידנות,חזרה ללימודים ולבתי ספר,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,סייבר,פסח

order lecture by - רוני שחר