ד"ר רפי קישון מרצה

ד"ר רפי קישון

עברית

קורות חיים

יליד 1957, בנו הבכור של העיתונאי והיוצר אפרים קישון ובעל זכויות היוצרים של כל יצירותיו בארץ ובעולם יחד עם אחיו עמיר ורננה. את שירותו הצבאי העביר רפי בחיל המודיעין.
ד"ר רפי קישון הוא וטרינר במקצועו. את לימודי הווטרינריה עשה באוניברסיטת יוסטוס-ליביג בגיסן שבגרמניה, ונשאר לעבוד בגרמניה בתחום הווטרינריה במשך תקופה. ב-1992 פתח את מרפאתו בתל אביב. כיום פועל קישון רבות באמצעי התקשורת על מנת להגביר את המודעות הציבורית למען ההגנה על זכויות החיות ועל רווחתן, והוא משתף פעולה עם העמותות השונות הפועלות בתחום.
רפי קישון מרבה להופיע באמצעי התקשורת בנושאים הדנים בקשר שבין האדם לטבע, כמו האבולוציה, ההגנה על ערכי טבע, ונושאים חינוכיים אחרים הקשורים לסביבה.
ד"ר קישון הוציא לאור שני ספרים – "כלבים-טיפול, גידול, אהבה", ו"אנשים על ארבע".

ד"ר קישון הוא מרצה מבוקש בתחום עבודתו, וכמנהל עזבונו של אביו הוא מרצה גם בנושא זה ופועל להעלאת מחזותיו ולהנצחת יצירתו.

הרצאות מבוקשות

אפרים קישון היוצר הגאון והאדם הפרטי – סיפור חייו ויצירתו המופלא של אפרים קישון, כפי שמסופר על ידי בנו הבכור ד"ר רפי קישון, שהיה גם איש סודו. הרצאה שהיא בעצם מופע בידור מרגש . בהרצאה סיפורים מעניינים ומרגשים ואנקדוטות משעשעות, שחלקם נחשפים לציבור לראשונה. הרצאה מעניינת מרגשת ומצחיקה, מלווה בקטעים מסרטיו וסיפוריו המופלאים.

סיפורם המופלא של סרטיו המיתולוגים של קישון: סאלח שבתי, ארבינקא, תעלת בלאומילך, השוטר אזולאי.
ד"ר רפי קישון בנו הבכור של אפרים קישון שנכח בצילומי הסרטים ואף השתתף בהם מספר בכישרון רב ובצורה מרתקת על הדרך שעבר אביו מצילום סרטי משפחה ב 8 מ"מ ועד הזכייה בגלובוס הזהב והמועמדות לאוסקר.
בסרט יוקרנו קטעים משעשעים מסרטיו האהובים וקטעים פרטיים מהאוסף האישי של קישון שלא פורסמו מעולם.
אפשרות נוספת ומיוחדת היא ביקור בביתו של קישון בתל-אביב – בארכיון קישון, כולל הרצאה וקטעי הסרטים.

ד"ר רפי קישון, הווטרינר הידוע, מספר סיפורים משעשעים ומרגשים שאסף במשך שנים רבות של טיפול בבעלי חיים במרפאה ובהופעותיו בתקשורת. מומלץ לכל אוהבי החיות והטבע – ומי בעצם לא כזה. בליווי סרטונים מעניינים ומשעשעים.

סיפורה המרתק של האבולוציה האנושית. האמנם מוצא האדם מהקוף? האם האדם הוא עוד חיה מני רבות? ד"ר רפי קישון חושף את השורשים החייתיים באדם המודרני- איך זה משפיע על חיינו, בריאותינו ותזונתנו, איך סיפורי התנך משתלבים עם מדע האבולוציה, למה גברים כנשים מתלהבים מהחזה הנשי המלא? ולמה גברים מנסים ומצליחים להרשים נשים עם מכונית הספורט היוקרתית שלהם? הרצאה מעוררת מחשבות ומאתגרת.
מניצול שואה לישראלי מנצח
הרצאה מיוחדת ויוצאת דופן ליום השואה. הרצאה מעניינת מרגשת ואף מאוד מצחיקה – בליווי תמונות וסרטונים. הרצאתו של ד"ר רפי קישון על אביו – סיפורו המופלא של אפרים קישון, ניצול השואה, ההונגרי פרנץ הופמן, שהצליח לברוח ממחנה השמדה ולשרוד את איימי השואה בהונגריה – הפך בישראל לגדול ההומוריסטנים. בעזרת יצירותיו על ישראל קולטת העלייה ואנשיה המגוונים, חזר קישון לאירופה ככובש ומנצח. הוא נלחם והגן על מדינת ישראל הצעירה הנאבקת על קיומה מול גלי האנטישמיות ושנאת ישראל. סיפורו מהווה סמל לתקומת העם היהודי בארצו.
בשילוב קטעים מרגשים מסרטיו הידועים של קישון כמו: סאלח שבתי, השוטר אזולאי ועוד.
כולל סיפורים על אפרים קישון שרק בנו הבכור מכיר.

למה כדאי להזמין הרצאה של רפי קישון

בהרצאותיו יוצר קשר חם, אינטימי והומוריסטי עם הקהל, אשר מרבה לצחוק ולהתרגש. מספר בהרצאותיו על אביו אפרים קישון, יצירתו וסרטיו,  ועל עבודתו שלו עם חיות .

הזמינו הרצאה של - רפי קישון