עו"ד ד"ר שני רופא מרצה

עו"ד ד"ר שני רופא

שני רופא - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

ד"ר שני רופא הינה עורכת דין במקצועה – בעלת משרד עורכי דין.
לאחר שנישאה, הביאה לעולם 3 ילדים, עברה הליך להתאמה מגדרית (אישה טרנסג'נדרית) וכיום חיה כאישה, תוך שהיא שומרת על התא המשפחתי ועל שלמות הבית, לצד אם ילדיה.
ד"ר רופא עוסקת בליטיגציה אזרחית ופלילית, מרצה באקדמיה ובלשכת עורכי הדין, סופרת ואשת עסקים. עד היום ראו אור חמישה ספרים משפטיים פרי עטה, לרבות ספר מקצועי, וכן לאחרונה פרסמה ספר נוסף, רומן בהשראת סיפור חייה – "היום שאחרי".
בעברה כיהנה בתפקידי ניהול בכירים בתחום ההייטק.

הרצאות מבוקשות

לכולם נראה היה שמדובר בילד רגיל, ככל הילדים. הסביבה המשפחתית והחברתית, ליוותה אותו כשהפך לנער, בדיוק כמו השאר, או כך לפחות חשבו כולם. הם חזו בו הופך בחור צעיר, שמקים משפחה, לומד, עובד ומנהל חיי בורגנות שגרתיים כמו בני גילו האחרים.
הם טעו. בנפש פנימה התחוללה אז סערה. משקולת עצומה כרוכה בכבלים, לא נתנה מנוח.
רק לאחר שעברה התאמה מגדרית, ד"ר שני רופא החלה לחיות באמת, סוף סוף בזהות של אישה. כלפי חוץ, נראה היה לכולם, שהשינוי מייצר עבורה קשיים עצומים, בעבודה, במשפחה, בחיי החברה.
הם שוב טעו. החיים הישנים היו קשים, כבולים למשקולות שאחזו את נפשה לתחתית. בחיים החדשים, כל אתגר היה לא יותר מטרמפולינה: צלילה קצרה שאחריה זינוק, מעלה – מעלה.
האם גם בחייכם יש משקולות? מה אפשר לעשות כדי להיפרד מהן ולקבל במקומה טרמפולינה, שתזניק גם אתכם לחיים שאותם אתם רוצים לחיות?

הנושאים עליהם תדבר שני בהרצאה:
1- הילדות בצל מעגלי המשפחה הקרובה והרחוקה שאמרה וחזרה ואמרה : ״ממך לא יצא כלום״ – אודות משמעות הדברים לאורך שנים.
2- הידיעה שיש בי משהו שונה – הסימנים לאורך השנים, כגון בעיות הורמונליות – הפרשות חלב מהחזה לרבות ממוגרפיה פעמים מספר בחזות הקודמת, לרבות סגירת מעגל על מסלול דוגמנות.
3- הזונה שהעירה והאירה את הדרך.
5- אהבת המשפחה, בפרט ברגעי השפל, והכוח להמשיך ולשמור על שלמות המשפחה בחירוף נפש.
6- הדרך לרכישת ההשכלה, לרבות ההבנה כיצד לנפץ כל "תקרת זכוכית" והתהליך.
7- נקודות השפל בחיי כתוצאה מהתהליך, הבדידות, המצוקה הרגשית, הכלכלית, והרצון לחזור למקומי הטבעי.
8. סיוע לנשים במצוקה ללא כל תמורה, ועם הרבה מאוד תמורה.
9. המזל שבחזותי החיצונית, הדרך וההפנמה.
10. אותה הנחקרת שבמהלך חקירתה במסגרת דיון ההוכחות צעקה לעברי, "לך אין רחם, את לעולם לא תלדי״ – המצוקה הנפשית שלאחר מכן, הרצון העז לחוש את העובר ברחמי, וההתמודדות הנפשית.
11. האימות עם הרבנים לעניין ההלכה בנושאי מגדר, קבלת האחר, לצד האמירה "הגמל אינו רואה את הדבשת של עצמו".
12- ההוכחה שהכול אפשרי, בחיים הפרטיים כמו גם בעולם העסקים, וכי ״אם תרצו אין זו אגדה״ ככתוב בספרי "היום שאחרי", כמו גם בספר ההמשך שיראה אור בקרוב ושמו "מלכת השחמט המשפטי" .

 

 

order lecture by - שני רופא