תום פרנץ מרצה

תום פרנץ

בלעדי תום פרנץ - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

תום פרנץ נולד בגרמניה למשפחה קתולית. בגיל 15, בעקבות ביקור של משלחת תלמידים בבית ספרו החל להימשך לישראל וליהדות. המשיכה העזה הובילה אותו להתנדב בישראל במשך שנה וחצי עם ניצולי שואה כשירות לאומי. בגיל 30 לאחר לימודי בנקאות ומשפטים, החליט לנטוש קריירה מבטיחה במשרד עורכי דין בין לאומי בקלן, ולהגיע לישראל במטרה אחת- להישאר כאן כיהודי. פרנץ עבר תהליך גיור אורתודוקסי ארוך ולא פשוט, ולאחר שנתיים וחצי הצליח להגשים את חלומו להצטרף לעם היהודי.

סיפור חייו נחשף בתכנית הריאליטי "מאסטר שף". כזוכה הגדול בתכנית, תום החליט להמשיך את הדרך והקריירה שלו בעולם הקולינריה והגסטרונומיה. בעקבות החשיפה הגדולה לה זכה בתקשורת הגרמנית, הפך תום ל"שגריר קולינרי" שמייצג את המטבח הישראלי בגרמניה בכבוד רב. כיום הוא נמצא על קו ישראל גרמניה ומבשל לקהילות היהודיות בכנסים ואירועים, לשגרירים מכל העולם, מרצה בנושא אוכל וקולינריה ולאחרונה השיק את ספר הבישול החדש שלו בגרמניה, שוויץ ואוסטריה ששמו So schmeckt Israel" " (זהו טעמה של ישראל)- המבוסס על אוכל כשר וישראלי הספר הפך לרב מכר באירופה ונבחר להשתתף בתחרות העולמית לספרי בישול בבייג'ין שנערכה במאי 2014.

הרצאות מבוקשות

בהרצאה סוחפת ועוצרת נשימה, מדבר תום על ילדותו בגרמניה כקתולי והמשיכה הגדולה לישראל וליהדות שעודדה אותו לעלות לארץ ולהתגייר, על הבחירה בעולם הקולינריה והאוכל, על הזכייה הגדולה בתכנית ועל הסוד הגדול שלו לחיים מאושרים ומלאי משמעות.

פעילות מדהימה המעודדת יצירתיות, גיבוש בין המשתתפים, קבלת החלטות תחת לחץ, כיף, תחרותיות ועם זאת לא מצריכה הכנות מורכבות, אין צורך במטבח, יש רק נטו הנאה עצומה לכולם. הפעילות משלבת הרצאה קצרה של תום על סיפורו האישי. את הפעילות הקולינרית, שיפוט או ארוחה משותפת או שניהם.
הקונספט: המשתתפים יחולקו לקבוצות. כל קבוצה, תקבל קופסת הפתעות, ובה 20 מצרכים זהים אשר נמצאים ברובם בכל בית ישראלי. לרשות המשתתפים יעמוד מזווה בסיסי ובו מוצרים לשימוש כללי של כל הקבוצות כגון- מלח, פלפל, סוכר, שמן זית, חומץ ותבלינים בסיסים כגון-פפריקה, כמון, קינמו ועשבי תיבול טריים- פטרוזיליה, שמיר, כוסברה, בצל ירוק וכיו"ב.
המשימה: לכל קבוצה זמן מוקצב של שעה ורבע להכין מתוך קופסת המצרכים שקיבלה מגוון רחב של מנות שתהיינה יפות, טעימות, מקוריות ויצירתיות, תוך שימוש במקסימום מצרכים מהקופסא. ניתן להשתמש במוצרים ביותר ממנה אחת, ניתן להכין מנות מתוקות ומלוחות.
תוך כדי הפעילות תום יעבור בין הקבוצות, יחלק טיפים מניסיונו ויעזור למשתתפים להצליח במשימה. לאחר הזמן המוקצב יגישו המשתתפים את המנות לשיפוט. תום (וצוות מטעם החברה אם רוצים) יטעם את המנות, יבחנו אסתטיקה ומקוריות ולבסוף יכריזו על הזוכים בתחרות. אפשר גם רק לתת חוות דעת ולא להחליט שיש קבוצה אחת זוכה.

למה כדאי להזמין הרצאה של תום פרנץ

תום פרנץ מעביר את סיפור חייו עוצר הנשימה בהרצאות ובמפגשים ומשלב את עולם הקולינריה והאוכל.

מרצים שאולי יעניינו אותך

יעקב (ג'יי) לביא הרצאות - מרכז המרצים לישראל

יעקב (ג'יי) לביא הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה

מאיה רוזמן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מאיה רוזמן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,יום האישה 2022,פסח,שבועות

הילה אלפרט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

הילה אלפרט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,הנחיית אירועים,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה

ישראל אהרוני הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ישראל אהרוני הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה

גיל חובב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל חובב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות השראה,הרצאות ילדים ומשפחה,הרצאות מצחיקות,יום ירושלים,מוזיקה,ספרות וסופרים,שבועות

מעין קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מעין קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,יום האישה 2022,מרצים לחוגי בית

נדב מאירסון הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נדב מאירסון הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה

הגר פיינר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

הגר פיינר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,יום האישה 2022

order lecture by - תום פרנץ