שבועות

הרצאה על שבועות

שבועות הינו חג של התחדשות והתרעננות, חג הקציר ותנובת הארץ. למעשה, חג השבועות הינו החג היחיד שתאריכו אינו מצוין בתורה בשל היותו תלוי בספירת העומר. חג השבועות משרה עלינו תמיד אווירה של פריחה והתעוררות מחודשת, ולא בכדי. חג זה מביא עמו הזדמנות ללמידה מחודשת של העולם והסביבה, חידוש תחומי העניין שלנו והעשרת הנפש והרוח. הודות למגוון האפשרויות הקיימות כיום, המבחר עלול להיות מעט מבלבל ולכן חשוב להקשיב לנשמה שלנו ולבחור באפשרויות המעשירות את הנפש ומעניקות לנו רוח חיים מחודשת. כדי ליהנות מהעושר הרוחני שמציע חג השבועות ניתן להעשיר עצמנו במגוון רחב של נושאי הרצאה. .

הרגלי אכילה הנלמדים בהרצאה על שבועות

 

הרגלי האכילה המלווים אותנו מדי יום ומהווים חלק משמעותי ביותר בתחושה הפיזית והנפשית שלנו, משפיעים על המראה שלנו, על אורך ואיכות החיים שלנו, על הבריאות ואפילו על ההרגלים היומיומיים. • מזון למעשה מהווה את אחד ממקורות האנרגיה החשובים ביותר לגוף ואף זה שמעניק לנו חיוניות או עייפות, בריאות או חולי, שמחה ועצב. • לפיכך ישנה חשיבות רבה בהכרת המזונות השונים אותם אנו צורכים, כמו גם ההשפעות של מזונות אלו על חיינו, גופנו ונפשנו.

 

שבועות והקשר לידיעת הארץ

 

ארץ ישראל מציעה אינספור אתרים קסומים, מעיינות נפלאים, נחלים שופעים, שדות עד אופק ומדבריות מרגשים. רבים מאתנו מכירים חלק קטן ביותר של ארץ ישראל ונדהמים בכל פעם שאנו מגלים פנינה חדשה המעוטרת בירוק ובמים מפכפכים. • אין זה פלא שרבים אינם מכירים את רזי הארץ ואת קסמיה, שכן הפנינים הקסומות ביותר שמורות לסקרנים האמיתיים, חובבי היופי והחן. • חג שבועות הינו העת האידיאלית להרצאה אודות רזי הארץ וקסמיה, הזמן לגלות את כל המקומות היפים ביותר בעולם, המצויים במרחק של נסיעה.

 

צמחי מרפא ותבלין כפי שבאים לידי ביטוי בשבועות

 

"עשה מזונותיך תרופותיך ולא תרופותיך מזונותיך", אמר הרמב"ם, ודבריו רלוונטיים היום יותר מתמיד. בעידן בו סוכרים ופחמימות, חומרים משמרים וצבעי מאכל, מלחים וחומרים אחרים מוכנסים לגופנו בלי שנשאלנו כלל בעניין. כשאנו נעשים חולים או מרגישים חולשה כללית, רבים מאתנו ממהרים ליטול כדורים נוגדי כאבים או אנטי דלקתיים.

הלכה למעשה, הטבע מציע לנו אינספור תרופות טבעיות משלו: • תרופות אלו אינן כוללות רעלים או חומרים משמרים ואינן משנות את האיזון בגוף באופן מעושה. • צמחי מרפא ותבלין ידועים בסגולותיהם כבר מקדמת דנא ומביאים לגוף את המענה לצרכיו הטבעיים. אילו צמחים יכולים לסייע בריפוי אילו מחלות? על כך ועוד בהרצאה.

 

שבועות וצמחי רפואה בחברות שבטיות

 

בדרך כלל, אחרי לא מעט ניסיונות אנחנו נכנעים ומנסים "תרופות סבתא" ואז, הפלא ופלא, התרופות מתגלות בתור הפתרון היעיל ביותר. צמחי רפואה בחברות שבטיות מביאים עמם מורשת עתיקת יומין של פירות, צמחים ועלים אשר יש ביכולתם לחולל פלאים בגופו של האדם. • לא בכדי עברו רזי  צמחי המרפא מדור לדור והגיעו לעיתים עד לימינו אנו. • מסתבר כי "תוספי תזונה" אינם אלא גלגול של צמחי המרפא המצויים בארצנו, קלים להשגה וטבעיים.

 

צחוק והומור ושבועות

 

צחוק מביא בריאות ומכניס שמחה לחיים. לא בכדי, מחקרים רבים מוכיחים כי שמחה מאריכה את החיים ומעניקה להם משמעות רבה יותר. אנשים שמחים הם אנשים חברותיים יותר, מוקפים באנשים, הנהנים מחדוות העשייה ונוטים לראות את החיובי שבכל דבר. אבל כיצד מפתחים הומור? ומה עושים כשלא מתחשק לצחוק? על זאת ועוד בהרצאה. • שבועות הוא הזדמנות אמיתית להעשיר את מקורות הידע והתבונה, להעניק משמעות חדשה לחיים ולהרחיב את האופקים. • באמצעות הרצאה על שבועות והקשר של החג לאיכות החיים שלנו ניתן להפוך את החג לחגיגה של ממש