הרצאות אונליין ליום השואה
למגוון הרצאות חדשות שעוברות בלייב
במחירים מיוחדים בהתאם לתקופת הקורונה

הרצאות אונליין ליום השואה

מגוון הרצאות עבור יום השואה שעוברות בלייב

במחירים מיוחדים בהתאם לתקופת הקורונה

↓ מבחר המרצים שלנו באונליין ↓
מרכז המרצים לישראל אתכם גם בימים אלה.

יום השואה – לזכור ולא לשכוח! 
ההרצאות יינתנו במחירים מיוחדים בהתאם לתקופת הקורונה.
לפרטים נוספים והזמנת הרצאות צרו עמנו קשר.

זונדרקומנדו- ההיסטוריון המוכר בעולם כולו בנושא אושוויץ. תיאור מפורט של תהליך הרצח התעשייתי באושוויץ-בירקנאו והסבר על תפקידיהם וחלקם של אנשי ה"זונדרקומאנדו". תיאור הקשיים שעמדו בפני אנשי ה"זונדרקומאנדו" בדרכם לביצוע מרד מזוין במחנה, שיטות התארגנותם ותיאור מהלך המרד ותוצאותיו.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

בכל זאת אינני נפרד- ניצולת שואה (נולדה בשואה). אישיות כריזמטית סוחפת וממגנטת ‏ואמו ושל הבדרן אדיר מילר (תואר בו היא גאה מאוד) ‏בערב מרתק ומרגש, ‏בו היא מספרת אודותיה ואודות משפחתה בזמן השואה. כיצד הצילה אותה אמא הקדושה בסצנה שכאילו נלקחה מסרט כיצד שרד אביה הספורטאי המצטיין את ברגן בלזן וכיצד סעד אדיר את סבתו בימיה האחרונים, תוך כדי שהיא ממלמלת לו: ״אדירי, אתה התשובה שלי להיטלר״.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

סיפור אישי- ניצול שואה, יליד ליטא, שרד כילד את אושוויץ בירקנאו. על עדות אישית מרגשת ומדהימה, בנושא חייו כילד בגטו קובנה, ניצול מחנות השמדה, שחרור, שיקום ועלייה ארצה. בעל מסמכים מקוריים ממחנות השמדה, מסלקציות ותעודת שחרור ממחנה המעפילים.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

בין שני עולמות – יסיפור האישי של שרה פון שוורצה, בת להורים גרמנים שהתגיירו ועלו עם שלושת ילדיהם לארץ. בארץ המשפחה עברה מאורח חיים דתי אורתודוכסי בהדרגה עד לחילוניות. שרה מדברת על כל מרכיבי הזהות השונים דרך סיפורה האישי ומשתמשת בכישורי המשחק שלה בכדי להדגים כיצד נראות הבחירות שלנו המודעות והלא מודעות כלפי חוץ. זהו סיפור מרתק על מורכבותה האישית וכפילותה הלאומית: גרמניה -יהודיה, דתיה-חילונית, הורים-ילדים, ועל תחושת האשמה שלוותה אותה לאורך חייה. הרצאה על זהות וממה היא מורכבת, דרך הסיפור האישי, בשילוב עם קטעי וידאו מההצגה "בין 2 עולמות".
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

ד"ר ישראל קסטנר – סוזי קסטנר בתו של ישראל קסטנר שניהל בעת השואה משא ומתן עם נאצים בכירים, והצליח לחלץ מידיהם לפחות 21,000 יהודים. סוזי מדברת בהרצאתה על החיים בצל הורים ניצולי שואה, על הדור השני לשואה, איך הסביבה הגיבה לידיעה שסוזי היא הבת של קסטנר ועל הרצח המזעזע של קסטנר. סוזי קסטנר משוחחת על החיים בצל המשפט המדובר ביותר בשנים שלאחר הקמת המדינה ועל הרצח של אביה ועל הרוצח.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

משמעות השואה לדורנו – ההרצאה מקשרת בין זכר השואה לבין ערכיה הלאומים והאנושים של מדינת ישראל, ומתמקדת בלקחים עיקריים הרלבנטיים לדורנו: לקח ציוני, אחדות הגורל היהודי בין מערב למזרח, העמדת כוח-העמידה האנושי באור חדש, דמוקרטיה מתגוננת, כבודם של כל בני האדם והמגזרים כנורמה שאיננה ניתנת לחלוקה.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

הבחירה בחיים – לאה דור שני לשואה, אמה היתה אחת מתאומות מנגלה שעברו ניסויים בגיל חמש. היא אמנם עברה את השואה אבל לאה חיה את השואה מרגע שנולדה ועד עצם היום הזה. בהרצאה מרגשת מספרת לאה כיצד נולדה עם אחריות לשמור על אמא שלה בחיים, דרכה אמה חוותה את הילדות והבגרות שנגזלו ממנה במחנה אושוויץ.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

סיפורים מתוך סרטים על השואה – בן שני בהרצאת אונליין מיוחדת לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה. במרכז השיחה שלושה סיפורים אישיים שהפכו לסרטים דוקמנטרים;
הילדים מהתמונה המפורסמת באושוויץ, הארכיאולוג שמחפש את שרידי מחנה ההשמדה סוביבור, הנכדה הטייסת של מנהיגי מרד גטו וורשה, במסע עם אחיותיה בעקבות הסיפור המושתק של משפחתן. בהרצאה משולבים גם קטעי וידאו מהסרטים.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

אני דור שני – כעת תורי לספר – אופירה, בת לשני ניצולי אושוויץ, מעבירה את נושא השואה באמצעות סיפורים קטנים משואה גדולה, סיפורים אותנטיים של בני משפחתה שהיו שם. הסיפורים מועברים בצורה קלילה וקולחת, בשילוב תמונות אותנטיות ובליווי סרטונים קצרים בה אמא שלה מספרת בשפתה על מה שעברה בשואה.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

שטיפת המוח הגדולה: בניית התעמולה הנאצית –
בנית האסטרטגיה הנאצית
חשיבותה של התעמולה לפי היטלר
התעמולה כמכפיל כוח
השימוש הגאוני בתקשורת לא מילולית בתעמולה הנאצית
מדים, סמלים, טקסים
נאומי היטלר – שיא התעמולה
קולנוע נאצי ושטיפות מח
השפעות התעמולה הנאצית עד היום.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

כל התכנים המרתקים עכשיו באונליין

כולנו אוהבים הרצאות. הן יכולות להיות בנושאים שונים ומגוונים, וכשהן מועברות על ידי טובי המרצים בתחום – הן ללא ספק גורמות לנו לשינוי פנימי ולהתפתחות. בתקופה הנוכחית, בה לא יכולים לצאת מהבית בגלל הקורונה, הרצאות אונליין הן הדבר החם היום ואולי גם מחר. ניצול הזמן על ידי צפייה בהרצאות הוא דבר הכרחי ורצוי. ניתן לגשר על הפער שבחוסר ההימצאות של העובד במקום העבודה, ולמצוא את הדרך לחבר אותו לערכים של מקום העבודה.
הרצאות אונליין – איך מוציאים את זה לפועל?
בניגוד להרצאה פרונטלית, הרצאות באינטרנט הן פשוטות לביצוע ולא דורשות היערכות מצד מקום העבודה, מתנ"סים, חוגי בית, ארגונים ומוסדות.
• אין צורך בטרטור העובדים או האורחים בהגעה למקום המפגש
• אין צורך בלוגיסטיקה מורכבת של הגברה, תאורה ומקומות ישיבה
• המשתתפים יכולים ליהנות מצפייה בהרצאה במיקום הנוח להם
• ניתן לצפות בהרצאה דרך המחשב או הסלולר, ואף דרך מסך הטלוויזיה
• עלות הרצאות אונליין תהיה נמוכה מעלות הרצאה פרונטלית באופן משמעותי

למגוון הרצאות חדשות שעוברות בלייב

במחירים מיוחדים בהתאם לתקופת הקורונה