הרצאות אונליין
למגוון הרצאות חדשות שעוברות בלייב
במחירים מיוחדים בהתאם לתקופת הקורונה

הרצאות אונליין

מגוון הרצאות חדשות שעוברות בלייב

במחירים מיוחדים בהתאם לתקופת הקורונה

↓ מבחר המרצים שלנו באונליין ↓
מרכז המרצים לישראל אתכם גם בימים אלה.

בימים מאתגרים אלה, אנו יוצאים בסדרת הרצאות בזום חדשות ומעניינות ממיטב המרצים, הקשורות למצב החדש – קורונה, הסגר, בידוד – אבל לא בדידות, שינעימו ויעשירו את זמנכם.
 
לפרטים נוספים והזמנת הרצאות צרו עמנו קשר.
 

בטחון המדינה מול זכויות האזרח – האם החזקת עצירים כ"קלפי מיקוח" לצורך השבת שבויים ונעדרים היא צעד חוקי? ומה לגבי הריסת בתי מחבלים? סיכול ממוקד? האם השב"כ פועל באופן חוקי אם הוא משתמש באמצעי לחץ פיזי בזמן חקירות? ניצן יעסוק בשאלות קשות אלה ואחרות, איתן מתמודדות רשויות הבטחון והמשפט במשך עשרות שנים. בלב ההרצאה תעמוד הדילמה בין הרצון לשמור על בטחון המדינה לבין הרצון שלא לפגוע בזכויות אדם ואזרח.

הכח לשנות- אורלי וגיא במפגש של דו שיח עם הקהל בו מניעים את השומעים לשינוי חברתי במקום עבודתם או מגורם. "העולם בו אנו חיים, יכול להיות מקום יותר טוב, אם רק נרצה. זו לא המדינה- זה אנחנו אלה שצריכים לתקן ולשנות.." במפגש ישולבו בסיפורים מאחורי הקלעים וגם חייהם האישים של הזוג ועל הנסיון המתועד שלהם להביא ילד לעולם תוך חשיפת עולם ההפריות בישראל.

המטבח הטעים והחסכוני ביותר- איך במקומות כמו איטליה, המזרח התיכון וצפון אפריקה יודעים לבשל ממה שיש, ממה שגדל כאן וממה שיש במזווה וזה יוצא הכי טעים ואפילו הכי אופנתי שיש.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

זוגיות, הורות וילדים בזמן קורונה- אנחנו נמצאים בתקופה ייחודית ושונה בה אי הוודאות גובר על השגרה ועל המוכר. אז מה עושים ואיך שומרים על שגרה? מתי מגבילים ומתי מאפשרים – שינה מאוחרת, זמן מסך, ממתקים….?
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

"מסע אל האמת" סודותיו של הכתב החוקר בימי קורונה ובכלל- ימי הקורונה מבליטים יותר מאי פעם את הצורך בעיתונות חוקרת אחראית, כזו היודעת לשאול שאלות, להטיל ספק ולחתור לעובדות.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

מנות שנולדו ממשברים גדולים בהיסטוריה– חצי שעה בתוך הבית שלי על בניית מזווה בימי קורונה. מה כדאי לאכול בשביל הנפש, מה בשביל המערכת החיסונית. מאיזה יצרנים כדאי להזמין, איך ניגשים למטבח בשביל לצאת ממנו בזול, למה חשוב לא לזרוק ואיך עושים את זה. 
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

מפגש משעשע עם קובי אריאלי מחדר השידור הביתי שלו- מה זה נפל עלינו? ואיך זה משתלב עם הפוליטיקה? ולאן ממשיכים מפה? על בידוד ומשפחה, זוגיות והתבגרות, דת ומדינה, ביבי ובני.
לטעימה מהההרצאה לחצו כאן

גם זה יעבור ועד אז – הומור יעזור- איך להפחית לחצים, מתחים, כעסים ואי הבנות בימי הבידוד בעזרת תקשורת מקרבת – הומור!
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

הנסיך הירוק- מסעב חסן יוסף בנו של אחד מבכרי פעילי החמאס בגדה הופעל במשך עשר שנים כסוכן שב"כ שחשף עבור ישראל את סודות החמאס. הוא קיבל את הכינוי "הנסיך הירוק" – נסיך בשל העובדה שהוא בן למשפחת "אצולה" חמאסית וירוק – צבע האסלאם. גונן בן יצחק, בנו של תא"ל בצה"ל ואיש סיירת מטכ"ל לשעבר שימש מפעילו של "הנסיך הירוק". 
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

אופנה בימי קורונה– דווקא בימים קשים אלו שלא בא לנו לצאת מהמיטה ובטח שלא מהטרנינג, אני מזמינה אתכן לטיול וירטואלי בפריז במילנו או ניו יורק, בירות האופנה ולדמיין ימים אחרים שעוד יגיעו, אשמח שתתלוו אליי למסע האופנתי שלי.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

סיפורו של אלוף- הדרך הארוכה מתא הטייס בחיל האוויר, בית החולים והפציעה האנושה, דרך השיקום, ההתמודדות עם הנכות, אימוני הטניס ומדלית הזהב האולימפית. נועם מספר בדרכו המיוחדת סיפור של גיבור בעל נחישות, כוח רצון עז ומוטיבציה אדירה. 
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

מזרח תיכון אחר בצל הקורונה- אנחנו חיים בתוך בועה מערבית שלא מבינה את המזרח התיכון. למה איראן מסתירה את ההתפשטות העצומה של המגיפה? למה ישראל תקפה בסוריה ואין תגובה? למה מדינות ערב צריכות סיוע מאיתנו? ולמה כל מה שרואים בתקשורת לא תואם את הלך הרוח הנוכחי? 
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

הימים המעצבים של ישראל החדשה– בין יום הזכרון לשואה ולגבורה, יום הזכרון ויום העצמאות – הימים המעצבים של ישראל החדשה. אני מזמין אתכם לחלוק התובנות שלי על ההישגים והכשלונות, האור והחושך בחיינו ולאן הולכים מכאן – והכל בעיצומו של משבר הקורונה המטלטל. 
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

בדרך אליך- תיעוד אמיץ וכן של אישה, אשר בוקר אחד התבשרה על חטיפתו של בעלה ונלחמה בכל הכח להשיבו הביתה. היא מספרת לנו מה היה וכיצד היה, מתארת איך הדברים מתנהלים מאחורי הקלעים, לאחר שהמצלמות כבות ואת המאבק הנחוש והבלתי פוסק להשיב את הבעל והבן האובד הביתה. 

סוריה, דאע"ש וקורנה-
מה קורה באמת עכשיו בסוריה דאעש ביקור בסוריה לפני כמה חודשים
הסיפור האמיתי – הלא יאומן.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

לחיות טוב עם הקורונה- נדמה שהעולם המערבי בו אנו חיים השתנה בין לילה והתעוררונו לסדר עולמי חדש: התכנסיות פיזיות לא אפשריות, סביבת העבודה שלנו עברה ברובה לבית ואנחנו מבלים יותר זמן עם המשפחה הגרעינית. העבודה מהבית היא אתגר לא פשוט: בני הזוג והילדים התווספו לסביבת העבודה שלנו, ופגישות עבודה נהפכו לוירטואליות. דווקא בזמנים מאתגרים אלו חשובה יותר מתמיד התמיכה הרגשית בכל עובד, ושימור הקשר בין העובד למעסיק.

איך נפלה ההחלטה להקים את מדינת ישראל- ההחלטות והאירועים המרכזיים שעיצבו את המדינה – כיצד הוכרע גורל המדינה שטרם קמה רק יומיים לפני הכרזת העצמאות? איך השפיעה הערכתם של מפקדי הצבא כי למדינה יש רק חמישים אחוז לשרוד את ההחלטה? ישראל – מדינה שאין בה אמצע, או אופוריה או ייאוש. אז מה היה לנו כאן, מה יש לנו ומחשבות על העתיד.

הסיפורים שמאחורי הכתבות הגדולות והסרטים הדוקומנטרים של התוכנית עובדה- איך נולד סיפור? איך מצלמים סרט? הקשר המיוחד שבין הבמאי וגיבורי הסרט והשאלות האתיות שקשורות בעבודה הדוקומנטארית. מפגש שבו לצד השיחה בזום משולבים גם קטעים מיוחדים ממבחר הכתבות והסרטים ששודרו בטלוויזיה לאורך השנים. הווידוי של המרגל רפי איתן,
גמר ליגת ה nba לצידו של המאמן דיוויד בלאט, הסרטים על הפוליטיקה הישראלית, הסרט על רונה רמון ועוד.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

מהתיאוריה לצלחת בימי קורונה-
בהרצאה נשבור מיתוסים על דיאטות, נקבל דוגמאות לתפריטים, ונענה על שאלות כמו: האם יש שיטה להפחתת התיאבון? כמה קפה כדאי לשתות? ואיזה ממתיקים הכי פחות מזיקים? איזה לחם הכי בריא? אילו ויטמינים מחזקים את מערכת החיסון? וכמובן נענה על שאלות של המשתתפים.

נער החידות מנווה רסקו- הלא הוא "הצ'ייסר" מהשעשועון "המרדף". מה קורה במוח שלנו כשאנחנו לומדים וזוכרים? הרמן ממחיש זאת  דרך חוויותיו האישיות שממחישות איך כל אחד יכול לשפר יכולות לימוד וזיכרון. טיפים להתמודדות במצבי חוסר ידע דרך שאלות טריוויה. איך רותמים את המוח והרגש להתמקד ולנצח ברגעי מבחן.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

האישה בראי התקשורת- הרצאה מרתקת על תפקידה של האישה בראי התקשורת. בהרצאה יעלו שאלות משמעותיות ביותר כגון דימוי הנשים במדיה, החפצת נשים, בניית סטראוטיפ, אחריות המדיה לחוסר השוויון בין המינים, כיצד נוצרת תדמית במשך שנים? מה אחריות הנשים לתדמיתן במדיה? כיצד ניתן לשנות תדמית ומהי מידת השפעתן של הנשים על תדמיתן במדיה? כל זאת ועוד בהרצאה מרתקת המעשירה את הצופים ומעניקה ערך מוסף.

שעה על גג העולם– ב- 12 למאי 1992 הצליח דורון אראל להעפיל ולהגיע לפסגת האוורסט, הפסגה הגבוהה בעולם, ולהיות הישראלי הראשון שעשה זאת. סיפורו של אראל על הדרך מגבעתיים ועד לגג העולם הוא סיפור הרפתקה מרתק של מי ששם את הכל על כפות המאזניים כדי להגשים את חלומו. לצד סיפור הטיפוס והמאבק היום יומי על ההר מוצא אראל את ההקשרים אל ההתנהלות בדרך להצלחה בחייו של כל פרט או ארגון.

כלכלה בימי קורונה- קרן מרציאנו, העורכת הכלכלית בחדשות 12 על המשבר החריף בעקבות סגר הקורונה איך העסקים יצליחו להתמודד עם המציאות הכלכלית החדשה, האבטלה הגבוהה ומה צפוי בהמשך. וגם מבט מאחורי הקלעים על סיקור משבר הקורונה בתקשורת.

מפקד חיל האוויר ה- 15, מנכ״ל אל על לשעבר ובשנים האחרונות מוביל סטארטאפים חברתיים, ערכיים, חינוכיים ופורצי דרך בהתנדבות. נושאי הרצאות-
*עוצמה פנימית, מצויינות, הובלה, מנהיגות, פרופורציות ואופטימיות.

*זהות יהודית ציונית וישראלית- לזכור, לא לשכוח, לסמוך רק על עצמנו, פרופורציות ואופטימיות.
*הובלה, מצויינות, תרבות אירגונית והתמודדות עם מצבים מורכבים. מה שנתת תמיד נשאר שלך.

איך תורת המשחקים קובעת על מה ידברו מחר- למה ערוצי הטלוויזיה יוצאים להפסקת הפרסומת תמיד בדיוק באותו הזמן? מי בישר על מותו של יאסר ערפאת שבוע לפני שזה באמת קרה? מי אחראי למתקפת הכרישים על חופי ארה"ב בקיץ 2001? איך הפכה האלטלנה לספינת קזינו ששטה ליד אילת? מי הדליף לעיתון את הסיפור על פרשת המניות של דן חלוץ? ומיהי נערת הזוהר שקלטת הסקס שלה הודלפה לעיתון ביבים? התשובות לכל אלה ועוד כמה יינתנו בהרצאה שמחברת בין תורת המשחקים לבין עולם התקשורת.

לעבור את הקו– בהרצאה מרתקת סמואל מספרת על השיקום והתמודדות עם שינוי, על המעבר מלהיות ספורטאית "רגילה" לספורטאית בעלת מגבלה גופנית, על כישלון והצלחה, על התגברות ועל החיים בכלל. "בהנחה שקושי הוא עניין פרטי ולא ניתן להשוות בין התמודדויות שונות של אנשים שונים, מטרת ההרצאה היא לאפשר נקודת הסתכלות חדשה על קשיים בחיינו ואיך בסופו של דבר הכוח לנצח ניצחונות קטנים נמצא אצל כל אחד מאתנו.

חשיבה יצירתית בעולם כאוטי: דברים שרואים ממרחק שני מטר- יש לנו הזדמנות, דווקא עכשיו. קמנו בוקר אחד לעולם חסר ודאות, ויש לא מעט לחץ ודאגה באוויר. זה נכון, הכל זז מהר, אבל גם אנחנו יכולים להגיב בקצב מפתיע משלנו. אנחנו טובים כשאין לנו ברירה. אז מה עושים? איך חושבים יצירתי? איך מחזירים לעצמנו תחושת שליטה במצב של חוסר ודאות מתמשך? מה עושים בבית, כשכולם ביחד? איך מתארגנים מחדש? איך חושבים ומרגישים חופשי בעולם של מגבלות? הרצאה מעוררת השראה עם חשיבה מסוג אחר על מציאות מסוג אחר.

אנלוגיה בין מצוינות בספורט למצוינות בעסקים- יעל מדברת על הקשר ההדוק בין מצויינות בספורט ומצויינות בעולם העסקים היום יומי. וזאת על ידי זיהוי היכולות הנדרשות מספורטאים בדרך להצלחה. מתוך נסיונה האישי כזוכת מדליה אולמפית ראשונה בישראל ומדברת על מצוינות ומוטיבציה, שימוש באסרטיביות, עוצמה אישית, חדשנות, יצירתיות, הצגת והשגת יעדים, שליטה במצבים פיתוח מקוריות ורעיונות בפתרון בעיות, התמודדות עם שחיקה לחץ ומשברים, לקיחת סיכונים כנגד כל הסיכויים.

האם אפשר לשנות מציאות באמצעות 140 מילים?- אתם לא תאמינו עד כמה! אלמוג בוקר לוקח אתכם למסע מאחורי הסיפורים: איך דיווח קצר מוביל להדחה של ראש העיר, פוסט בפייסבוק שגורם לשר הביטחון להודות בטעות ולשנות מדיניות ואפילו ציוץ בטוויטר שמקפיץ מדינה ומוביל לטיפול מציל חיים ב-150 קשישים שעד עכשיו נלחמו לבד בקורונה. ולפעמים אפשר לעשות זאת גם באמצעות משהו קטן וטוב.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

מדיילת אל על לסוכנת מוסד– יולה עבדה בשירות המדינה כסוכנת מוסד, והייתה חלק מצוות לוחמים שנשלחו לארץ אויב, על מנת להבריח את יהודי אתיופיה לישראל. בסודאן, ניהלה כפר נופש, אשר שימש ככיסוי לפעילות החשאית של המוסד, בשיתוף חיל הים וחיל האוויר, וממנו יצאו הלוחמים למשימות הליליות.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

פייק ניוז וקורונה- לויתן מומחה בינלאומי ללוחמה פסיכולוגית ידבר על פייק ניוז בעידן הקורונה – חצאי אמיתות, שקרים, פוליטיקאים מתוחכמים, כל אלו היו איתנו מאז ימי קדם. אז מה כל כך מיוחד בתופעת הפייק ניוז?
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

עיתונאות בחזית: מהמלחמה מדאע״ש למלחמה בקורונה- מלבד על העבודה העיתונאית, לכטר תיתן סקירה קצרה על התפשטות הקורונה במדינות שאנחנו פחות מסקרים אצלנו בחדשות: איך יבשת אפריקה נערכת למגפה? למה אסד מכחיש את הקורונה בסוריה? מה הקשר של איראן לכל זה, ולמה זה משפיע גם עלינו?
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

וירוס חינוכי- ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי ידבר בהרצאתו על שלושה שיעורים שלימדה אותנו מגפת הקורונה על החיים, המוות וכל מה שביניהם. שעור ראשון: על חטא הגאווה. שעור שני: על הפחד והלא נודע. שעור שלישי: על גורל ומזל.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

״הנעה קדימה״ בימי קורונה- דורית שחקנית ויוצרת תיאטרון בהרצאה מלאת השראת בה היא משתפת את המאזינים בימים בהם חשבה ״זהו. אין מה לעשות״ ובעצם זה היה הרגע בו נולדה דמות חדשה או מחזה או רעיון שהניע את חייה קדימה. פלד הרפז שיצרה את גיציה קוחנה המומחית לחשיבה שלילית, מצליחה בהרצאתה להצחיק להפתיע ולעודד עם הדמות ודמויות אחרות שיצרה.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

ישראל 2020: סקירה אסטרטגית בצל משבר הקורונה- אור הוא עיתונאי, פרשן, כתב צבאי ומגיש בערוץ 13. כותב טור קבוע באתר מעריב השבוע, וכן כותב טורים באתר israeldefense ופרשנות בעיתון גלובס. בין עזה ללבנון, בין החמאס לחיזבאללה, בין איראן למצרים. מה הם האתגרים הביטחוניים של ישראל וכיצד היא מתמודדת איתם? מה הן ההשלכות של הקורונה על המזרח התיכון?
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

החיים הם… מה שאנו עושים מהם- כיצד אנחנו תופסים את המציאות? מה הקשר בין התפיסה הזו לבין הרגשת והפעולות שלנו? הרצאה המתובלת בהרבה הומור, ועוסקת באופן שאנו תופסים את המציאות, והקשר בין תפיסה זו לרגשות ולפעולות שלנו. ההרצאה מאפשרת לאנשים להיחשף לעובדה המרעישה, שהאופן שבו הם תופסים את המציאות לא תמיד קשור למציאות.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

על פוליטיקה בימים של משבר- מה קורה מאחורי הקלעים של משבר לאומי? מי מושך בחוטים, ולמה נכנסה גם לשם הפוליטיקה? וגם – למה איכזב בני גנץ מיליון בוחרים?
העיתונאי ירון דקל (כאן 11) על משבר מאחורי הקלעים בימים של קורונה.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

"החיים זה הכל בזום"- הרצאה משעשעת, מרגשת ומעצימה, מלווה במצגת ובשירים. בצד סיפור חייה תשתף אסנת את הצופים בדרך בה היא בוחרת עבור את התקופה הכל כך מאתגרת הזאת. בתום ההרצאה יוכלו הצופים לשאול שאלות ולשתף בתחושות שלהם.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

אשליה או לא היה- מופע שנון ואנרגטי המשלב קטעי טלפתיה וקסמים מקוריים בשיתוף מלא הומור של הצופים. איתי מחבר בין ההיגיון לרגש, בין הגשמי והרוחני ומדגים כיצד טכניקה משתלבת עם אינטואיציה. מעלה את יכולות החשיבה יצירתית – מעבר מהאפשרי לבלתי אפשרי.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

מה הגוף שלנו מספר עלינו- דרך כישורי המשחק שלה שרה מעבירה כיצד נוצרת שפת הגוף בילדות, כיצד חוויות חיינו מייצרות את האופן בו אנו עומדים, מדברים ומסתכלים ובאמצעים פשוטים היא מדגימה לנגד עינינו אפשרויות לשינוי. בהרצאה משובצים סיפורים מניסיונה כשחקנית ומתחנות משמעותיות בחייה. הרצאה מעוררת מחשבה מצחיקה ובהחלט יכולה לגרום לשינוי.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

הקורונה והתקשורת- הסידורים המיוחדים שנעשו בערוצים השונים כדי להבטיח את המשך השידורים, על המוזר, המשונה וכל מה שמאחורי הקלעים, וגם על הפוליטיקאים שמנהלים את המשבר, ואלה שקמו כעוף החול ומתאוששים.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

פושעים ללא גבולות- בימי הקורונה כשכולנו ספונים בבתינו זה הזמן להכיר את הפשיעה חוצת הגבולות והמאבק בה. עבריינים שנמלטו מישראל ואליה וסיפורי הפשיעה וההסגרה המרתקים שידעה ישראל מסופרים מפי מי שניהל את המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה. פושעים ללא גבולות! עכשיו במיוחד בשבילכם!
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

איך מזהים פייק ניוז בצל משבר הקורונה- הרצאת הזום החדשה של דורון הרמן ראש דסק הפלילים של חדשות 13 ומרצה לפשיעת סייבר. איך מזהים פייק ניוז בצל משבר הקורונה? מה הם מקורות המידע האמינים ביותר בתקופה זו? איך לא נופלים בפח של נוכלי הרשת שמציעים הלוואות?
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

להמציא את עצמנו מחדש- משבר הקורונה יצר עבור כולנו חווית DISRUPTION – שיבוש. שיבוש בחיים, בסדר היום, במחשבה על מה אנחנו שולטים ועל מה פחות. בבת אחת אנחנו נתקלים בתופעת חוסר וודאות שהיא כנראה הדבר הכי וודאי שנוכל להתחייב עליו בתקופה הקרובה. ההרצאה תאפשר לכם לרכוש 3 כלים עוצמתיים שתוכלו ליישם על עולמות התוכן שלכם- הן כמנהלים והם כעובדים. 
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

על פלא העברית- אבשלום קור, לשונאי, מומחה לשפה העברית ובעל הפינה הקבועה "באופן מילולי" בגלי צה"ל. בלשן ומחברם של ספרים בנושאי לשון, ובניהם "הגיע זמן לשון". השוואה בין העברית לשפה האנגלית. בתקופה בה מנהיגים מנסים להתקשט באנגלית, מציג אבשלום קור שורת דוגמאות לעושר של העברית לעומת האנגלית, נטועות בחיי יום יום, בהווי של כולנו, מעלילות שדרנים עד הוראת עולים חדשים.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

אירועים שהפתיעו אותי- ד"ר יוסי ביילין נחשב לאחד האנשים שעיצבו את החברה הישראלית בשנים האחרונות. כחבר בכנסת ה-13 היה סגן שר החוץ, שר הכלכלה והתכנון ואחרי שסגר את משרד הכלכלה והתכנון היה שר במשרד ראש הממשלה. ממארס 2004 עד מארס 2008 כיהן כיו"ר מפלגת מרצ-יחד. כיום עוסק יוסי ביילין ביעוץ עסקי בינלאומי ונשיא חברת "ביילינק". 
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

ערכים בחברה הישראלית כיום- ההרצאה מגדירה את מושג הערכים, מתארת את ערכי מדינת ישראל, סוקרת באופן ביקורת את התפתחותה של התרבות הערכית בישראל בדורות האחרונים ומציעה תפיסה ערכית וחינוכית חדשה לקראת העתיד.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

תסריטים אפשריים במגוון תחומי חיים בעקבות מגפה עולמית- פסיג הוא חוקר עתידים המתמחה בחיזוי טכנולוגי, חברתי וחינוכי. בהרצאה מיוחדת בעקבות מגיפת הקורונה הוא ידבר על ההשלכות של מגיפת הקורונה. מבחינה גיאופוליטית, חברתית, טכנולוגית, תעשייתית ועוד.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

מה הקשר בין תאונת מעבורת החלל קולומביה למשבר הקורונה? ההרצאה עוסקת בתרבות הארגונית של נאס"א כולל דפוסי ההתנהגות, נורמות, ערכים חברתיים ותהליכי קבלת ההחלטות שהיו נהוגים בארגון זה, ואשר הביאו, בין היתר, לכשלים ולתאונת מעבורת החלל קולומביה ב-1.2.2003 בה נספה צוות האסטרונאוטים. עיקר ההרצאה עוסק בהיבט של עבודת מנהלי המשימה יושם דגש על הכשלים המבצעיים והניהוליים אשר חברו יחדיו לתוצאה הקטלנית.
טעימה מההרצאה לחצו כאן

להיות אלוף בחיים- הרצאה מרתקת של אלוף מרוצי המכוניות הבינלאומי, ראם סמואל, שמתרגם והופך את היסודות שהפכו אותו לאלוף ליסודות יישומיים. פשוט כדי להביא עוצמה לחיי היום יום.
טעימה מההרצאה לחצו כאן

אמנות הטיעון והשכנוע- בהרצאותיו יוני כהן אידוב מסביר ומדגים כיצד להשתמש בשיטות שפיתח בעולם הדיבייט בחיי היומיום, כדי למצוא את הטיעונים הנכונים להעלות בכל מצב נתון, לחדד מסרים, לתקשר בצורה יעילה ולצפות ולמנוע מראש אי-הבנות והתנגדויות. הכלים הניתנים בהרצאה שימושיים בעבודה, בבית ובכל סיטואציה בה עלינו להעביר מסר ברור, לתקשר או לשכנע.
טעימה מההרצאה לחצו כאן

האם ננצח במלחמה הבאה- סקירה על האיומים על מדינת ישראל מצפון ומדרום. מה באמת קרה בקרב בחאן יונס? כמה מנהרות נותרו לחמאס והאם צהל הוא עדיין צבא העם? ההרצאה תעסוק באיום המנהרות מרצועת עזה ואיך ישראל מסכלת אותן. כיצד מתכונן חמאס למלחמה? כיצד תראה המערכה הבאה בגבול הצפון מול חיזבאללה וסוריה? למה רק חצי עם מתגייס לצה״ל? מי משתמט ומאיזה סיבות? האם צה״ל צריך את החיילים החרדים? כמה בנות לוחמות מתגייסות ולאן ואיך מתמודדים עם בריחת המוחות מהיחידות הטכנולוגיות לשוק הפרטי.

פרוביזורי- תחילת הדרך של ערן איוניר היתה בתאטרון אורנה פורת כאשר בשלב מסוים הוא התקבל לתוכנית שבועית בערוץ הראשון בשם 'זאפ לראשון' שהיו קבוצת מאלתרים לייב. תחילת דרכו בפרוביזורי היתה בסניף הדואר שם הוא חיכה למכתב רשום בו הודיע התאטרון על סיום חוזה ההתקשרות. איוניר הרגיש כאילו יצא לחופשי מהכלא. איוניר התקשר לאורי גוטליב, שהביא את דרור קרן, שהביא את יעל לבנטל וככה הם התקבצו לשלוש חזרות בביתו והם עלו למופע בפברואר 2004 והשאר כבר היסטוריה.

צפון קוריאה – מסע אל לב מדינת הפארנויה- קוריאה הצפונית היא המדינה המסוגרת והמבודדת ביותר בעולם וזה מה שהופך אותה לאחד המקומות המסקרנים ביותר על פני הגלובוס. במהלך שהותי במדינה נחשפתי לפער העצום שיש בין מה שאנחנו יודעים על המקום, הדברים שהמדיה מזינה אותנו לגבי המקום, לבין מה שהוא בפועל. ובדיוק על הפער הזה בדיוק אני אדבר בהרצאה.

הקרב על הימין- הרצאה מרתקת על הקרב האימתני שמתנהל בימין הישראלי, מול המצלמות ומאחורי הקלעים, על הבכורה ועל השלטון. שומפלבי בהרצאה חדשה על הסיבות להשתלטות הימין על השיח הפוליטי והציבורי בישראל, על התאיידות השמאל ועל השיטות בהן משתמש ראש הממשלה נתניהו כדי לשמור על האלקטורת שלו. וגם… מה יש לנתניהו שאין לאחרים, וכיצד מתכוון נפתלי בנט לשלוח את נתניהו הביתה.

בטחון כלכלי למרות הקורונה-
⁃ סקירה על האתגרים העומדים בפני שכירים ועצמאיים בתקופת הקורונה ופוסט התקופה.
⁃ טיפים לניהול תקציב אישי ומשפחתי.
⁃ התמודדות וניהול הכסף מול הבנק.
⁃ סקירה על המשק, וצפי לטווח הקרוב.
⁃ בחינת תהליך קבלת החלטות בתקופה מאתגרת של לחץ, נגיעה בפן הרגשי של התהליך.

אש ואישה- נאוה בוקר בסיפור חייה המרגש, המתחיל ביום בו קיבלה את ההודעה על מותו של בעלה באסון השריפה בכרמל, התמודדותה עם השכול בחייה הכולל חמישה אובדנים. איך מתוך היגון והשבר הגדול הקימה קרן התומכת במערך הכבאות וההצלה. בוקר, המאמינה שמכל משבר אפשר לצמוח, מספרת על תהליך השיקום האישי שלה לאחר האסון, בראיה אופטימית מלאת תקווה לעתיד.
טעימה מההרצאה לחצו כאן

 ממגיפות ועד לשכלולים טכנולוגיים – הקולנוע כחוזה את העתיד- מרצה מבוקש לקולנוע בעשרות גופים ומוסדות וביניהם אוניברסיטאות ,קתדרות ,סינמטקים ועוד .מבקר קולנוע בתאגיד השידור כאן (טלוויזיה ורדיו),מגיש סדרה על סרטי הספורט הגדולים בערוץ הספורט וברדיוס 100 fm. מארגן פסטיבלי קולנוע בארץ ובחו"ל ושופט בפסטיבלי קולנוע. מכהן כחבר ועדת סל תרבות ארצי בתחום הקולנוע במשרד התרבות ומשמש כלקטור בשלוש קרנות קולנוע. מקים מועדוני הסרט הטוב ברחבי הארץ.
טעימה מההרצאה לחצו כאן

איך להגיע למגה חיים למרות הקורונה- ד"ר יעקב בן שאול, גרונטולוג ועתידן, שחיבר 3 ספרים בתחום הזקנה, ירצה על מה שנישאר מהתחזיות להגיע למה שהוא מכנה "מגה חיים", בעקבות משבר הקורונה. ההרצאה תעסוק בהווה, באפשרויות לסיום מהלך המגיפה ובהשפעות האפשריות למגיפה בתקופה הקרובה ובמהלך העשור הקרוב.
טעימה מההרצאה לחצו כאן

הקורונה מנקודת מבט הומוריסטית ורפואית- ההרצאה הראשונה בישראל על נושא הקורונה מנקודת מבט הומוריסטית ורפואית.  ההרצאה החדשה על הנושא הכי לבוער בכותרות – מאת הווטרינר ד"ר רפי קישון – שילוב ייחודי של ידע רפואי והומור משפחתי – בהרצאה אחת – מרתקת מחכימה ומצחיקה מאוד.
טעימה מההרצאה לחצו כאן

מבצע פינאלה לכידת אייכמן – ההרצאה חושפת את סיפור לכידתו של אייכמן דרך סיפורים רבים ומרגשים של מאות אנשים שמלאו תפקידים שונים מבלי לדעת כלל שהם חלק מהפעולה ההיסטורית. דרך התערוכה שיזם ואצר אברהם במטה המוסד הוא פגש מאות רבות של מבקרים מהארץ והעולם דרכם הגיע לסיפורים שמעולם לא סופרו, חפצים, תמונות ותעודות שלא נראו.
ההרצאה מלווה בתמונות, קטעי סרטים וקול נדירים וסיפורים בלעדיים.
טעימה מההרצאה לחצו כאן

50 גוונים של פוטין- דמיהו נשיא רוסיה – דיקטטור כפי שחושבים במערב או פטריוט כפי שרואים אותו ברוסיה? מדוע באותה שנה, סיפח בניגוד לכל נורמה בינלאומית, את חצי האי קרים וגם היה מועמד לפרס נובל לשלום? מדוע מי ששלח את בנות להקת "פוסי רייוט" לבית הכלא נחשב לאחד הג'נטלמנים הגדולים במולדתו וכל שנה ביום האהבה מקבל מיליוני מכתבים? על הפופולריות  של פוטין העולה וצומחת, על אישיותו ומעמדו ברוסיה ועל היכרות אישית עם האיש.

שבעה סודות של פורצי דרך- מאחורי כל פורץ דרך מסתתר סוד שאינו נראה לעין. לא רק הכישרון, לא רק ההתמדה ולא רק העבודה הקשה הם שבנו אותו. אלא דווקא סוד יצירתי אחד שסייע לו לדלג מעל כל המכשולים, לגבור על כל הציניקנים סביבו ולהפוך מאדם אנונימי לשם דבר ולסמל עבור הבאים אחריו.  יונתן גת בהרצאה שחושפת את הסודות מאחורי פריצות הדרך היצירתיות של המוחות הגדולים בעולם: סטיב ג'ובס, אלפרד היצ'קוק, אלברט איינשטיין, אופרה ווינפרי, בנקסי, אגתה כריסטי ומונטי פייתון.של פורצי דרך

המראה שבפנים: להורים שבעקבות השהות המשותפת, מבינים שהדימוי העצמי ודימוי הגוף של המתבגרים שלהם בבעיה ודורש חיזוק ושיפור. changing model: לנערות הרצאה כיפית, שנותנת את הבעיטה הנדרשת להבנה שאנחנו צריכות לקבל את עצמנו ואת השינויים שקורים בגוף, אם שאלתן את עצמכן בתקופה הזאת מול המסך- איך אני נראית? זה בסדר? זה הזמן לחיבור לכוחות הפנימיים של כל אחת ואחת. יצאתי לדרך לקחתי אותי: הרצאת השראה לנשים, אם גם אתן הייתן חייבות בתקופה הזאת לוותר על פרוצדורות של טיפוח והייתן מוטרדות מאיך אתן נראות בצג המחשב, הרצאה על קבלה של שינויים, חיבור לכוחות היופי שלנו ועל הטמרה של חולשה לעוצמה.

ד"ר ישראל קסטנר – סוזי קסטנר בתו של ישראל קסטנר שניהל בעת השואה משא ומתן עם נאצים בכירים, והצליח לחלץ מידיהם לפחות 21,000 יהודים. סוזי מדברת בהרצאתה על החיים בצל הורים ניצולי שואה, על הדור השני לשואה, איך הסביבה הגיבה לידיעה שסוזי היא הבת של קסטנר ועל הרצח המזעזע של קסטנר. סוזי קסטנר משוחחת על החיים בצל המשפט המדובר ביותר בשנים שלאחר הקמת המדינה ועל הרצח של אביה ועל הרוצח.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

זונדרקומנדו- ההיסטוריון המוכר בעולם כולו בנושא אושוויץ. תיאור מפורט של תהליך הרצח התעשייתי באושוויץ-בירקנאו והסבר על תפקידיהם וחלקם של אנשי ה"זונדרקומאנדו". תיאור הקשיים שעמדו בפני אנשי ה"זונדרקומאנדו" בדרכם לביצוע מרד מזוין במחנה, שיטות התארגנותם ותיאור מהלך המרד ותוצאותיו.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

בכל זאת אינני נפרד- ניצולת שואה (נולדה בשואה). אישיות כריזמטית סוחפת וממגנטת ‏ואמו ושל הבדרן אדיר מילר (תואר בו היא גאה מאוד) ‏בערב מרתק ומרגש, ‏בו היא מספרת אודותיה ואודות משפחתה בזמן השואה. כיצד הצילה אותה אמא הקדושה בסצנה שכאילו נלקחה מסרט כיצד שרד אביה הספורטאי המצטיין את ברגן בלזן וכיצד סעד אדיר את סבתו בימיה האחרונים, תוך כדי שהיא ממלמלת לו: ״אדירי, אתה התשובה שלי להיטלר״.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

סיפור אישי- ניצול שואה, יליד ליטא, שרד כילד את אושוויץ בירקנאו. על עדות אישית מרגשת ומדהימה, בנושא חייו כילד בגטו קובנה, ניצול מחנות השמדה, שחרור, שיקום ועלייה ארצה. בעל מסמכים מקוריים ממחנות השמדה, מסלקציות ותעודת שחרור ממחנה המעפילים.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

זה אני, אל תירו!– השנה היא 1982, פרוץ מלחמת שלום הגליל, אפי טלבי, בן 19 בלבד.נשבה על ידי מחבלים והוא עובר איתם מסע מטלטל בן 10 ימים. הרצאתו של אפי היא סיפור מעורר השראה, תקווה, מבט שונה על בני אדם ואנושיות והערכת הדברים הקטנים בחיים. 
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

לגיהנום ובחזרה- סיפורו האישי והמצמרר של האלוף במילואים יצחק בריק. מנהיגות והובלת אנשים במצבי קיצון, סיפור מלא השראה ומרגש עד דמעות, המסרים המנהיגותיים בהרצאה נכונים לגבי כל מי שמנהל ומוביל אנשים גם במצבי שגרה וגם במצבי משבר.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

להפוך את החיסרון ליתרון וניצחון- בהרצאתו חולק חנוך עם הקהל איך בגיל 20 חייו השתנו מהקצה אל הקצה בעקבות פציעתו. חנוך מספר איך הצליח לעלות ממקום של נפילה, התמודדות עם נכות ואובדן אל מקום חזק, חיובי ומצליח – ממנו סלל לעצמו דרך חיים רצופה בהצלחות.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

אני דור שני – כעת תורי לספר – אופירה, בת לשני ניצולי אושוויץ, מעבירה את נושא השואה באמצעות סיפורים קטנים משואה גדולה, סיפורים אותנטיים של בני משפחתה שהיו שם. הסיפורים מועברים בצורה קלילה וקולחת, בשילוב תמונות אותנטיות ובליווי סרטונים קצרים בה אמא שלה מספרת בשפתה על מה שעברה בשואה.
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

מגילת רות: התגלות הכוח הנשי- הרצאה משעשעת ומחכימה לשבועות. קופטש בדרכו האינטליגנטית הומוריסטית בקריאה מיוחדת לחג השבועות. קריאה פמיניסטית מודעת לעצמה שמסבירה את מנהגי החג. זהו תיקון שבועות מומלץ ביותר.

סיפור אישי – מנהיגות בשדה הקרב– כמפקד פלוגה נלחם במלחמת ששת הימים נגד המצרים בסיני, כמפקד גדוד נלחם במלחמת יום כיפור נגד הסורים ברמת הגולן (על חלקו במלחמה זו עוטר בעיטור המופת). בתפקידו האחרון בצה"ל שירת כקצין חינוך ראשי. הרצאתו מספרת את חווייתו האישית במלחמת יום כיפור ונוגעת בעיקר ביחסי הגומלין בין המפקדים לחיילים, בתחושות, הצלחות וכישלונות. כמו כן, מדגיש יוס את החשיבות באחוות לוחמים, רעות, נחישות, יוזמה, הקרבה ודוגמא אישית.

בדרכו שלו- בהרצאה מספר פרץ על התמודדות עם משברים וצמיחה מהם, כיצד אלו הביאו אותו ליזמות חברתית פורצת דרך והגשמת חלומותיו. הוא מספר על הבחירה לקום ללכת בדרכו שלו, למרות כל הקושי.

הבחירה בחיים- עמי יתאר את הסיפור המופלא של הישרדותו בקרב יספר את סיפור נפילתו בשבי המצרי במהלך מלחמת יום הכיפורים העקובה מדם. בהרצאה תשמעו על התובנות והלקחים האישיים שהפיק מתקופה זו וכיצד יישם אותם בשנים שחלפו. 
לטעימה מההרצאה לחצו כאן

כל התכנים המרתקים עכשיו באונליין

כולנו אוהבים הרצאות. הן יכולות להיות בנושאים שונים ומגוונים, וכשהן מועברות על ידי טובי המרצים בתחום – הן ללא ספק גורמות לנו לשינוי פנימי ולהתפתחות. בתקופה הנוכחית, בה לא יכולים לצאת מהבית בגלל הקורונה, הרצאות אונליין הן הדבר החם היום ואולי גם מחר. ניצול הזמן על ידי צפייה בהרצאות הוא דבר הכרחי ורצוי. ניתן לגשר על הפער שבחוסר ההימצאות של העובד במקום העבודה, ולמצוא את הדרך לחבר אותו לערכים של מקום העבודה.
הרצאות בזום (אונליין) – איך מוציאים את זה לפועל?
בניגוד להרצאה פרונטלית, הרצאות באינטרנט הן פשוטות לביצוע ולא דורשות היערכות מצד מקום העבודה, מתנ"סים, חוגי בית, ארגונים ומוסדות.
• אין צורך בטרטור העובדים או האורחים בהגעה למקום המפגש
• אין צורך בלוגיסטיקה מורכבת של הגברה, תאורה ומקומות ישיבה
• המשתתפים יכולים ליהנות מצפייה בהרצאה במיקום הנוח להם
• ניתן לצפות בהרצאה דרך המחשב או הסלולר, ואף דרך מסך הטלוויזיה
• עלות הרצאות אונליין תהיה נמוכה מעלות הרצאה פרונטלית באופן משמעותי

למגוון הרצאות חדשות שעוברות בזום

במחירים מיוחדים בהתאם לתקופת הקורונה