אפרת לכטר מרצה

אפרת לכטר

אפרת לכטר - מרצה
עברית

קורות חיים

אפרת לכטר גדלה בחיפה ושירתה ביחידת דובר צה"ל כדוברת מבצעית בשטחים. אחרי שחרורה מהצבא סיימה תואר ראשון במדע המדינה ותקשורת באוניברסיטת תל אביב, ולימודי עיתונאות בבית הספר "כותרת". כיום לכטר משלימה את כתיבת התזה שלה בלימודי התואר שני, העוסקת בפתרון סכסוכים בינלאומיים.

אפרת לכטר החלה את דרכה העיתונאית בגיל 23 כתחקירנית בתכנית "עובדה עם אילנה דיין". לאחר ארבע שנים עברה להיות כתבת תחקירים ומגזין בחדשות 2, בתכנית הדגל "אולפן שישי".

לכטר נסעה פעמיים לעיראק לסקר את המלחמה נגד ארגון דאעש ולתעד את חטיפות הנשים היזידיות, והייתה העיתונאית הישראלית היחידה שהתלוותה לכוחות הכורדים בקרבות לכיבוש העיר מוסול. בנוסף, נסעה לכטר לאפריקה שם חשפה את זליגת הנשק הישראלי למדינות תחת אמברגו בינלאומי ותיעדה את הישראלי שנמצא בחזית המאבק נגד סחר בלתי חוקי בבע"ח ביבשת. עוד במסעותיה בעולם, לכטר ראיינה בפריז את ארקדי גאידמק במעצר הבית, סיקרה מאירופה את הפלגת משט הנשים לעזה, ובטורקיה את הצעירים תחת משטרו של ארדואן.

לכטר זכתה בפרס העיתונאי הצעיר על שם דב יוקובסקי על עבודה התחקירית בתכנית "עובדה" בשנת 2011. באותה שנה זכתה גם בפרס "פרימור" על תחקיר הלוביסטים שערכה בשיתוף עם עמרי אסנהיים. כמו כן, זכתה בפרס פורום היוצרים הדוקומנטריים על התחקיר בכתבתו של איתי אנגל שחשף חטיפות פליטים בסיני ומכירתם בישראל עבור כופר.

הרצאות מבוקשות

מסע מרתק של אפרת לכטר עם הכוחות הכורדים באזורי הקרבות הנערכים למערכה שעיני המערב נשואות אליה – כיבוש העיר מוסול, בירת דאע"ש העיראקית. לכטר תחלוק ברשמיה ממקור ראשון על המערכה המאחדת צבאות שונים בקואליציה בלתי אפשרית, כוחות שנלחמו אחד בשני עד לא מזמן ועכשיו התאחדו כדי להילחם באויב הגרוע מכולם- דאע"ש.
בהרצאה תספר לכטר גם על החיילים חסרי האמצעים שעל הקרקע, על המפגש עם נשים יזידיות שנחטפו והוחזקו כשפחות מין של לוחמי דאע"ש ועל העבודה העיתונאית של כתבת ישראלית באזורי לחימה מהמסוכנים בעולם.

למה כדאי להזמין הרצאה של אפרת לכטר

אפרת לכטר, כתבת חדשות ערוץ 2, שחצתה את הגבול לעיראק והתלוותה לכוחות הלוחמים בשטח. בהרצאה עוצרת נשימה בה היא מציגה את "מאחורי הקלעים" של הצטרפותה לכוחות הכורדיים בקרב על מוסול, בירת דאע"ש בעירק ועל עבודתה כעיתונאית ישראלית באזור מלחמה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,תקשורת ואקטואליה

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,תקשורת ואקטואליה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות לנשים,תקשורת ואקטואליה

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,תקשורת ואקטואליה

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: תקשורת ואקטואליה

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,תקשורת ואקטואליה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,תקשורת ואקטואליה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית,תקשורת ואקטואליה

order lecture by - אפרת לכטר