אפרת לכטר מרצה

אפרת לכטר

אפרת לכטר - מרצה
עברית

קורות חיים

אפרת לכטר גדלה בחיפה ושירתה ביחידת דובר צה"ל כדוברת מבצעית בשטחים. אחרי שחרורה מהצבא סיימה תואר ראשון במדע המדינה ותקשורת באוניברסיטת תל אביב, ולימודי עיתונאות בבית הספר "כותרת". כמו כן ללכטר תואר שני שבו כתבה תזה העוסקת בפתרון סכסוכים בינלאומיים. אפרת לכטר החלה את דרכה העיתונאית בגיל 23 כתחקירנית בתכנית "עובדה עם אילנה דיין". לאחר ארבע שנים עברה להיות כתבת תחקירים ומגזין ב"החדשות" 12, בתכנית הדגל "אולפן שישי". לכטר נסעה 3 פעמים לסוריה ועיראק כדי לסקר את המלחמה נגד ארגון דאעש ולתעד את חטיפות הנשים היזידיות, הצטרפה לכוחות הכורדים בקרבות לכיבוש מוסול, והייתה העיתונאית הישראלית היחידה שהגיעה לעיר א-רקה, בירת דאעש בסוריה. בנוסף, נסעה לכטר לאפריקה שם חשפה את זליגת הנשק הישראלי למדינות תחת אמברגו בינלאומי ותיעדה את הישראלי שנמצא בחזית המאבק נגד סחר בלתי חוקי בבע"ח ביבשת. עוד במסעותיה בעולם, לכטר ראיינה בפריז את ארקדי גאידמק במעצר הבית, סיקרה מאירופה את הפלגת משט הנשים לעזה, ובטורקיה את הצעירים תחת משטרו של ארדואן.

הרצאות מבוקשות

בארבע השנים האחרונות נסעה אפרת לכטר לעירק וסוריה 3 פעמים,  ותיעדה עבור חברת "החדשות" את עלייתה ונפילתה של המדינה האסלאמית של דאע"ש. בהרצאה לכטר תספר על המסע המרתק שעברה מהמפגש הראשון ב2015 עם האנשים שחיו תחת דאע"ש והנשים היזידיות שנחטפו והפכו לשפחות מין של ארגון הטרור האכזרי,  דרך הצטרפותה בסוף 2016 כעיתונאית ישראלית לקו החזית בקרבות לשחרור מוסול בירת דאעש העיראקית, ועד לנסיעתה האחרונה ב-2019 לסוריה שבה חזתה במהפכה דמוקרטית ונשית שקרתה דווקא במקום האחרון על פני כדור הארץ שאפשר היה להאמין שתתרחש בו.

למה כדאי להזמין הרצאה של אפרת לכטר

אפרת לכטר, כתבת חדשות ערוץ 2, שחצתה את הגבול לעיראק והתלוותה לכוחות הלוחמים בשטח. בהרצאה עוצרת נשימה בה היא מציגה את "מאחורי הקלעים" של הצטרפותה לכוחות הכורדיים בקרב על מוסול, בירת דאע"ש בעירק ועל עבודתה כעיתונאית ישראלית באזור מלחמה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אפרת לכטר