דורון הרמן מרצה

דורון הרמן

דורון הרמן - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

כתב הפלילים של חדשות 13 – בוגר גל"צ, נחשב לאחד מכתבי הפלילים הבולטים בישראל – בין היוצרים של הסרטים המדוברים 'הפליסיאנים והרצח בבר- נוער' ו-'הילד שיירה'; חשף בשנים האחרונות את פרשת 'רונאל פישר והקלטות הסתר' יחד עם שותפיו אלמוג בוקר ומאור צור.

יליד נצרת עלית. בשנת 2005 התגייס לגלי צה"ל שם שימש במגוון תפקידים ביניהם כתב לענייני תחבורה וכתב לענייני צבא וביטחון. עם שחרורו הצטרף למערכת חדשות ערוץ 10, וכיום נחשב לאחד מכתבי הפלילים הבולטים בישראל – בין היוצרים של הסרטים המדוברים 'הפליסיאנים והרצח בבר- נוער' ו-'הילד שיירה'; חשף בשנים האחרונות את פרשת 'רונאל פישר והקלטות הסתר' יחד עם שותפיו אלמוג בוקר ומאור צור; חשף את ההסכם הסודי של ח"כ מאיר שטרית ועוזרת הבית, ורק לאחרונה, חשף את פרשת החשד להטרדה מינית מצד מפקד משטרת באר שבע.

הרצאות מבוקשות

הרצאה חובה להורים/מורים ושמיניסטים דורון הרמן ראש דסק הפלילים של חדשות 13, נשלח לסקר את החשד לאונס קבוצתי בחדר 723 במלון פמבוס, איה נאפה קפריסין, יולי 2019.  בתאריך 25.7.19 המשטרה הקפריסאית, עצרה את הצעירה בחשד שבדתה את התלונה. הצעירים שוחררו. ההערכה במשטרה היא שעשתה זאת כנקמה על כך שצולמה בעת קיום אקטים אינטיימים וחשה מושפלת. סרטוניה הופצו. כבר ביום התפוצצות הפרשה, 17.7.19, הרמן התחיל לתעד שיחות עם בני נוער בגילאי 17,18 בחדרי המלון הסמוכים. כמה מסקנות בלטו מיד:

  1. הנערים מרגישים בחו"ל, במיוחד בקבוצות-"שמה שבארץ אסור, שם מותר"
  2. הנערים מושפעים מאוד, מצפייה בסרטי פורנו באופן לא "מתווך".
  3. מושגים משפטיים בסיסים, כמו מהי  "הסכמה"  , אינם ברורים להם.
  4. הצעירים אינם מבינים את המשמעות של צילום והפצת סרטונים מיניים עבירה פלילית וערכית.

בהרצאתו החדשה הרמן- ישתף את התלמידים והמורים במסקנותיו מסיקור הפרשה, וייציג פתרונות מעשים להתמודדות עם האתגרים הנשקפים ממנה.

בכל רגע נתון אנחנו משאירים אחרינו משהו. ירדנו לאכול צהרים. מתועד. העברנו כסף בביט. מתועד. תאונה עם הרכב, סביר להניח שמישהו תיעד משהו. אם לא מצלמת הרכב, אז מצלמת הכביש. סימסנו ומחקנו, סבירות גבוהה שאפשר לשחזר.  לכל אלה יש משמעות משפטית כשהם הופכים לראיות בהליכים פליליים, או אזרחיים..הרצאתו החדשה של דורון הרמן מביאה את מאחורי הקלעים של הפרשות הגדולות בישראל, דרך ה"מעידה" הסלולרית. מפרשיית "המסרונים" שחשף הרמן וטלטלה את מערכת המשפט, ועד לדורס הנער אילון שליו אמסלם ז"ל, ש"הפליל" את עצמו לכאורה דרך אפליקציית הקלטת השיחות.  וכמובן, איך העבריינים משתמשים יותר ויותר באימוג'ים כמו (קקה אימוג'י של קקי ועוד כאלה שבא לך ) – להעברת פקודות לחיילי השטח.

פעם נהגו להגיד שעיתונאי חרוץ יודע להיות במקום הנכון בזמן הנכון כדי להביא את הסיפור החם הבא. היום, מיליוני "עיתונאים חובבים" נמצאים במקום הנכון ובזמן הנכון בכל רגע. כללי המשחק השתנו, הכל קורה בשניות. כשכמעט לכל אחד יש טלפון סלולרי עם מצלמה מתקדמת – לחיצת כפתור אחת )מוצדקת או לא(, יכולה להוריד לטימיון שנים של השקעה ובניית תדמית.
"השיימינג" עולה לרשתות החברתיות, או רץ ב"וואטסאפ", לרוב ללא יכולת אמיתית לבדוק את אמינות הסיפור.
כיצד אפשר להתנהל בחכמה מול ה"שיימינג" הקרב ובא? האם יש דרכים למנוע אותו? כנראה שכן. סביר להניח שלא.
"שיימינג ב 60 שניות"- הרצאה מעודכנת – למציאות עסקית משתנה.

הרצאה להורים, מורים ומה שבניהם.
באותה מידה שאפליקצית המסרים שינתה את חיינו לטובה, יש בה לא מעט סכנות. הדרך היחידה למנוע הרס של חיי מתבגרים – היא הגברת המודעות והצגת הסיפורים האישיים של הנפגעות והנפגעים.
הרמן מלווה בשנים האחרונות עשרות קורבנות שתמונותיהם החושפניות הופצו ברשתות החברתיות ובאפליקציית המסרים הפופולרית. את הרצאתו של הרמן מלוות כתבות שערך ושידר במרוצת השנים, ובניהם סיפורה של אחת הנפגעות המוכרות של התופעה החמורה, שחייה נהרסו לאחר שסרטון שלה הופץ לאלפי ישראלים. בזכות אותה צעירה תוקן החוק לנפגעי תקיפה מינית שמחמיר היום מאוד עם מעבירי סרטונים בעלי אופי מיני.
הרמן מדבר עם התלמידים בגובה העיניים על דרכי ההתמודדות עם התופעה.

 

דורון הרמן עם טיפים פשוטים להגנה מירבית באפליקציות לילדי בית ספר יסודי.

ההרצאה מתאימה לכיתות ד-ו ושמה דגש על ווטסאפ, אינסטגרם, יוטיוב, ומשחקי רשת.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - דורון הרמן