דורון הרמן מרצה

דורון הרמן

דורון הרמן - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית זום

קורות חיים

היה ראש דסק הפלילים של חדשות 13 עד ספטמבר 2020 – החליט לפרוש ולהתמקד במיזמים הקשורים להגנה על ילדים ברשת, תחום אשר החל לעסוק בו משנת 2014.
הרמן הוא יליד נצרת עלית. בשנת 2005 התגייס לגלי צה"ל שם שימש במגוון תפקידים ביניהם כתב לענייני תחבורה וכתב לענייני צבא וביטחון. עם שחרורו הצטרף למערכת חדשות ערוץ 10, ומאוחר יותר נחשב לאחד מכתבי הפלילים הבולטים בישראל – בין היוצרים של הסרטים המדוברים 'הפליסיאנים והרצח בבר- נוער' ו-'הילד שיירה'; ח שףאת פרשת 'רונאל פישר והקלטות הסתר' יחד עם שותפיו אלמוג בוקר ומאור צור. חשף את ההסכם הסודי של ח"כ מאיר שטרית ועוזרת הבית, ואת פרשת החשד להטרדה מינית מצד מפקד משטרת באר שבע.

הרצאות מבוקשות

הרצאת הזום החדשה של דורון הרמן, מרצה לפשיעת סייבר. איך מזהים פייק ניוז בצל משבר הקורונה? מה הם מקורות המידע האמינים ביותר בתקופה זו? איך לא נופלים בפח של נוכלי הרשת שמציעים הלוואות?

החיים והמוות ביד המסרון – הרצאה מרתקת של הרמן, בעברו ראש דסק הפלילים בחדשות ערוץ 13. הרצאה המביאה את מאחורי הקלעים של הפרשות הגדולות בישראל, דרך ה"מעידה" הסלולרית. מפרשיית "המסרונים" בתיק 4000 שחשף הרמן וטלטלה את מערכת המשפט, דרך מחיקת הודעות הווצאפ שריסקה את תיק "הבר-נוער"  ועד לדורס הנער אילון שליו אמסלם ז"ל, ש"הפליל" את עצמו לכאורה דרך אפליקציית הקלטת השיחות.

 

האם אפשר לעצור את ה״אתגרים״ המסוכנים בזמן? הטיקטוק כאן כדי להישאר. זו כבר עובדה. בשנים הקרובות יותר ויותר תלמידים מהיסודי ועד לתיכון יתעדו את עצמם עושים ״ליפסינג״ לשירים. יקפצו , ישברו, ידחפו ואף יביישו את חבריהם- כדי לזכות בלייקים ולהגיע למה שנקרא בשפתם foryou בהרצאתו של דורון הרמן, מומחה לפשיעת סייבר וראש דסק הפלילים של חדשות 13 לשעבר, ינסה למגן את הילדים מפני הסכנות באפליקציה, עם דגש על ניצול הפלטפורמה הסינית לפגיעות מיניות. ההרצאה כוללת גם התייחסות לאינסטגרם, ווצאפ, יוטיוב, פורטנייט, ו omegele

הרצאה חובה להורים/מורים ושמיניסטים. דורון הרמן נשלח לסקר את החשד לאונס קבוצתי בחדר 723 במלון פמבוס, איה נאפה קפריסין, יולי 2019.  בתאריך 25.7.19 המשטרה הקפריסאית, עצרה את הצעירה בחשד שבדתה את התלונה. הצעירים שוחררו. ההערכה במשטרה היא שעשתה זאת כנקמה על כך שצולמה בעת קיום אקטים אינטיימים וחשה מושפלת. סרטוניה הופצו. כבר ביום התפוצצות הפרשה, 17.7.19, הרמן התחיל לתעד שיחות עם בני נוער בגילאי 17,18 בחדרי המלון הסמוכים. כמה מסקנות בלטו מיד:

  1. הנערים מרגישים בחו"ל, במיוחד בקבוצות-"שמה שבארץ אסור, שם מותר"
  2. הנערים מושפעים מאוד, מצפייה בסרטי פורנו באופן לא "מתווך".
  3. מושגים משפטיים בסיסים, כמו מהי  "הסכמה"  , אינם ברורים להם.
  4. הצעירים אינם מבינים את המשמעות של צילום והפצת סרטונים מיניים עבירה פלילית וערכית.

בהרצאתו החדשה הרמן- ישתף את התלמידים והמורים במסקנותיו מסיקור הפרשה, וייציג פתרונות מעשים להתמודדות עם האתגרים הנשקפים ממנה.

בכל רגע נתון אנחנו משאירים אחרינו משהו. ירדנו לאכול צהרים. מתועד. העברנו כסף בביט. מתועד. תאונה עם הרכב, סביר להניח שמישהו תיעד משהו. אם לא מצלמת הרכב, אז מצלמת הכביש. סימסנו ומחקנו, סבירות גבוהה שאפשר לשחזר.  לכל אלה יש משמעות משפטית כשהם הופכים לראיות בהליכים פליליים, או אזרחיים..הרצאה המביאה את מאחורי הקלעים של הפרשות הגדולות בישראל, דרך ה"מעידה" הסלולרית. מפרשיית "המסרונים" שחשף הרמן וטלטלה את מערכת המשפט, ועד לדורס הנער אילון שליו אמסלם ז"ל, ש"הפליל" את עצמו לכאורה דרך אפליקציית הקלטת השיחות.  וכמובן, איך העבריינים משתמשים יותר ויותר באימוג'ים כמו (קקה אימוג'י של קקי ועוד כאלה שבא לך ) – להעברת פקודות לחיילי השטח.

פעם נהגו להגיד שעיתונאי חרוץ יודע להיות במקום הנכון בזמן הנכון כדי להביא את הסיפור החם הבא. היום, מיליוני "עיתונאים חובבים" נמצאים במקום הנכון ובזמן הנכון בכל רגע. כללי המשחק השתנו, הכל קורה בשניות. כשכמעט לכל אחד יש טלפון סלולרי עם מצלמה מתקדמת – לחיצת כפתור אחת )מוצדקת או לא(, יכולה להוריד לטימיון שנים של השקעה ובניית תדמית.
"השיימינג" עולה לרשתות החברתיות, או רץ ב"וואטסאפ", לרוב ללא יכולת אמיתית לבדוק את אמינות הסיפור.
כיצד אפשר להתנהל בחכמה מול ה"שיימינג" הקרב ובא? האם יש דרכים למנוע אותו? כנראה שכן. סביר להניח שלא.
"שיימינג ב 60 שניות"- הרצאה מעודכנת – למציאות עסקית משתנה.

הרצאה להורים, מורים ומה שבניהם.
באותה מידה שאפליקצית המסרים שינתה את חיינו לטובה, יש בה לא מעט סכנות. הדרך היחידה למנוע הרס של חיי מתבגרים – היא הגברת המודעות והצגת הסיפורים האישיים של הנפגעות והנפגעים.
הרמן מלווה בשנים האחרונות עשרות קורבנות שתמונותיהם החושפניות הופצו ברשתות החברתיות ובאפליקציית המסרים הפופולרית. את הרצאתו של הרמן מלוות כתבות שערך ושידר במרוצת השנים, ובניהם סיפורה של אחת הנפגעות המוכרות של התופעה החמורה, שחייה נהרסו לאחר שסרטון שלה הופץ לאלפי ישראלים. בזכות אותה צעירה תוקן החוק לנפגעי תקיפה מינית שמחמיר היום מאוד עם מעבירי סרטונים בעלי אופי מיני.
הרמן מדבר עם התלמידים בגובה העיניים על דרכי ההתמודדות עם התופעה.

 

למה כדאי להזמין הרצאה של דורון הרמן


 

לקוחות ממליצים

תיכון הדסים
 

דורון הרמן מעולה, קולח, חד, מעניין, מרתק. כיף לשמוע ויותר כיף - המסר! תודה לכן!

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - דורון הרמן