יעקב פרוינד מרצה

יעקב פרוינד

יעקב פרוינד - מרצה
עברית

קורות חיים

יענק'לה פרוינד נושא בגאון את התואר "מחייך השפה העברית". הוא גדל בתל-אביב הישנה והחל את עבודתו ב"קול ישראל" כטכנאי שידור בתחילת שנות השבעים. מהר מאד התגלה כשרונו הלשוני, כשהחל לפרסם משחקי-מילים בעיתון פנימי של הרדיו, שהפך להיות פופולארי בקרב העובדים. משחקי המילים הפכו לטור קבוע בעיתון 'מעריב' ו'לאישה' ובהמשך לספר – "לשון ברוטב" בהוצאת 'מודן' – שהיה רב-מכר וזכה לתגובות נלהבות.

כשרונו של פרוינד לשמוע משמעויות רבות בתוך אותה המילה ולפרק ולהרכיב ביטויים מוכרים באופן הומוריסטי ושנון המשיך להתגלגל והתגלם בעוד ארבעה ספרים (לשון בפלפל, לשון ברוטב חריף, חידון קישוט, ולשון הרה) ובחברות ב"וועדה למילים בשימוש כללי", באקדמיה ללשון העברית. רבים זוכרים את התקופה שבה שידר מן המטוס הקל של אל על ושעשע את התקועים בפקקים עם דיווחים לא שגרתיים מן האוויר, ובפינות "משחקי מילים" רבות מספור, בשידורים השונים של "קול ישראל".

הרצאות מבוקשות

שילוב של חוויה אינטלגנטית עם בידור ברמה גבוהה, חוויה עם ערך מוסף – גם מופע מצחיק עד דמעות וגם מפגש עם העושר והיופי של השפה העברית בדרך מפתיעה ומקורית.

למה כדאי להזמין הרצאה של יעקב פרוינד

ההרצאה של יעקב פרוינד משלבת חוויה אינטלגנטית עם בידור ברמה גבוהה, חוויה עם ערך מוסף – גם מופע מצחיק עד דמעות וגם מפגש עם העושר והיופי של השפה העברית בדרך מפתיעה ומקורית.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - יעקב פרוינד