עמרי אסנהיים מרצה

עמרי אסנהיים

בלעדי עמרי אסנהיים - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

עמרי אסנהיים עמית ב-JSK, תכנית העיתונות היוקרתית של אוניברסיטת סטנפורד, הוא יוצר סרטים דוקומנטריים-תחקיריים הנמנה זו השנה ה-13 על צוות הכתבים הבכיר של התכנית "עובדה". אסנהיים הוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות חוקרת (2009), וזוכה פרס פרימור של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו עבור תחקיר שהכין על הנעשה במכון לרפואה משפטית (2015) ועבור תחקיר על תעשיית הלוביזם בישראל (2011). אסנהיים זכה פעמיים בפרס פורום היוצרים הדוקומנטריים על סרט הטלוויזיה הטוב של השנה. ב-2016 על סרטו "הסודות של גנדי", וב-2018 על סרטו: "המירוץ אחרי הגלימה", תחקיר העוסק בוועדה לבחירת שופטים. שניים סרטים נוספים שלו, "צאלים" (מדליית זהב בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) ו"סלוקי" (מדליית ארד בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) זכו בהכרה בינלאומית. ב-2012 יצא לאור ספרו הראשון, שהפך לרב-מכר: צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל (כנרת זמורה ביתן) העוסק בפרשת אסון צאלים ב'. ב-2016 יצא ספרו השני לתפוס רוצח – המסע בעקבות האלמן שרצח את נשותיו (כנרת זמורה ביתן), שהפך גם הוא לרב מכר. זכויותיו של הספר נקנו על ידי התאטרון הלאומי "הבימה" שהעלה השנה הצגה המבוססת עליו ("סיבת המוות אינה ידועה"). בנוסף, מגיש אסנהיים את תכנית הרדיו "ציפורי לילה" בגלי צה"ל.

אסנהיים גדל במושב תל-עדשים, ושירת כלוחם ביחידת החילוץ של חיל האויר (669). אחרי שחרורו מהצבא סיים תואר ראשון בכלכלה ובתקשורת באוניברסיטת תל-אביב, ובמקביל השלים לימודי תקשורת ועיתונאות בבית הספר "כותרת". ב-1999 החל לכתוב תחקירים וכתבות דיוקן נרחבות במקומון "העיר" של רשת שוקן, בעיקר בתחום הביטחון והפלילים. ב-2004, עבר ל"מעריב", שם כתב תחקירים עבור מוסף "סופשבוע", ו"מוסף שבת". באוקטובר 2006 עבר אסנהיים לשמש כתב בתכנית "עובדה".

הרצאות מבוקשות

נדמה שאין זמן שבו חתירה אל האמת הייתה חשובה יותר מהזמן הזה. ימי הקורונה מבליטים יותר מאי פעם את הצורך בעיתונות חוקרת אחראית, כזו היודעת לשאול שאלות, להטיל ספק ולחתור לעובדות. בעשרים השנים האחרונות צועד עמרי אסנהיים, כתב בכיר בתכנית "עובדה", יוצר סרטים וסדרות תחקירים-דוקומנטריים, חתן פרס סוקולוב לעיתונות ומחבר רבי המכר צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל ולתפוס רוצח במסע אל האמת. תחקיריו מעוררי ההדים הביאו לתפיסת שמעון קופר, רוצח נשותיו, שהמשטרה סגרה נגדו את התיק מחוסר אשמה, לפרסום שקריו של ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי שהוביל להתפטרותו מהכנסת וחשפו את אחורי הקלעים הסודיים של מינויי השופטים בישראל. עבודותיו הדוקומנטריות של אסנהיים מ"סלוקי" ועד "צאלים", מ"כנופיית כרם התימנים" ועד "הליכודניקים", יצרו הד ציבורי אדיר.

בהרצאה מרתקת חדשה חושף אסנהיים סודות מהמסע שלו אל האמת. מה הביא אנשים שנשבעו לא לדבר, לספר את הסודות הכמוסים ששמרו שנים בבטן? מהם המכשולים והלחצים בדרך לפרסום, וכיצד מתגברים עליהם? מהי אמת?

במהלך ההרצאה המקוונת יקרין אסנהיים קטעים מכתבותיו ומסרטיו המדוברים ויספר על מפגשיו יוצאי הדופן עם הדמויות המרכזיות בפרשות.

את המסע בעקבותיו של האלמן הכפול שמעון קופר מתחיל כתב "עובדה" עמרי אסנהיים בשער של גן הילדים בקיבוץ אייל. שיחה אקראית עם אחת האמהות בגן של בנו מעוררת את חשדותיו של אסנהיים בנוגע לנסיבות מותה של אחת מחברות הקיבוץ. מתברר לו שאישה נוספת, שהייתה נשואה לאותו בעל, שמעון קופר שמו, מתה 15 שנים קודם בנסיבות לא ברורות. אסנהיים יוצא למסע בלשי עוצר נשימה בין הנשים בחייו של האלמן הכפול. כל פגישה מספקת לו עוד רמז לפענוח התעלומה, כל שיחה חושפת עוד טפח משיטות הפעולה של מי שיורשע ברצח שתי נשותיו. בהרצאה מיוחדת וחדשה לכבוד יציאת ספרו החדש "לתפוס רוצח" מתאר אסנהיים שבע שנות מסע מטלטל, בדרך לגילוי האמת כנגד כל הסיכויים. מהטיפ הראשון בגן הילדים, ועד שישב רועד מהתרגשות באולם בית המשפט כשהאלמן הכפול הורשע ברצח נשותיו. זה סיפור על הטלת ספק, על חתירה לצדק בכל מחיר, ועל נשים שהיו מוכנות לעשות הכל בשביל אהבה. לפעמים עד למותן.

הרצאה אודות האסון שטלטל את סיירת מטכ"ל וכמעט חיסל את המטכ"ל. זהו סיפורה של תאונה שהפכה להיות צאלים ב'. ב-1992 הוחלט על הכנת מבצע דמיוני, הוא חיסול מנהיג האויב באמצעות טילים. ההכנות למבצע הפכו להיות תאונה מטלטלת ביותר. עמרי אסנהיים, מחבר רב המכר "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" פורש את הסיפורים שמאחורי הקלעים ובודק כיצד קרתה התאונה הנוראית? היכן נולד הרעיון? כיצד נבחרה סיירת מטכ"ל למשימה דווקא? בהרצאה יועלו קטעים מתוך הסרט.

בינואר 1992 הורה הרמטכ"ל אהוד ברק ליחידת העילית סיירת מטכ"ל לפתוח בהכנות לחיסולו של שליט עיראק, סדאם חוסיין. זו הייתה הפעם הראשונה שמדינת ישראל התכוונה לחסל מנהיג של מדינת אויב. ההכנות למבצע החיסול הדמיוני הסתיימו בתאונת אימונים, שהפכה מאוחר יותר לפרשה יצרית שטלטלה את המדינה למשך שנים.
פרשת צאלים ב' שזורה לאורכה בצמתים של קבלת החלטות ניהוליות דרמטיות. כל החלטה שלוקחים השחקנים בה גורלית: החל מראש הממשלה, יצחק רבין, דרך הרמטכ"ל ברק, האלופים, מפקדי השדה של סיירת מטכ"ל, ועד אחרון הלוחמים שלוחץ על כפתור השיגור של הטיל הקטלני.
עמרי אסנהיים, כתב בכיר בתכנית "עובדה" ומחבר רב המכר "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" קרא אלפי מסמכים וראיין מאות אנשים, כולל כל השחקנים המרכזיים בפרשה. בהרצאה מרתקת הוא מנתח אחת לאחת את ההחלטות שחרצו גורלות, ומתעכב על סוגיות חשובות של מנהיגות, ניהול משברים, ולקיחת אחריות.

למה להזמין הרצאה של עמרי אסנהיים

בהרצאתו, עמרי אסנהיים מזמין אתכם לעולם מסעיר אודות המאורעות המרתקים שידעה המדינה והאתגרים שניצבו בדרך לאמת.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 עמרי אסנהיים

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - עמרי אסנהיים