עמרי אסנהיים מרצה

עמרי אסנהיים

בלעדי עמרי אסנהיים - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

עיתונאי חוקר וכתב בכיר של התכנית "עובדה".עבודתו מתמקדת בכתבות תחקיר, חשיפות עיתונאיות, וכתבות מגזין. אסנהיים מספק הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של העיתונות החוקרת והעשייה הדוקומנטרית בצמתים רבים שעבר בחייו המקצועיים. לפני כשלוש שנים יצא לאור ספרו הראשון, שהפך לרב-מכר: "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" ולאחרונה הוציא את ספרו השני "לתפוס רוצח", המתאר את המסע התחקירי המטלטל שערך אסנהיים ושהביא להרשעתו של שמעון קופר ברצח שתי נשותיו.

אסנהיים גדל במושב תל-עדשים, ושירת כלוחם ביחידת החילוץ של חיל האויר (669). אחרי שחרורו מהצבא סיים תואר ראשון בכלכלה ובתקשורת באוניברסיטת תל-אביב, ובמקביל השלים לימודי תקשורת ועיתונאות בבית הספר "כותרת". ב-1999 החל לכתוב תחקירים וכתבות דיוקן נרחבות במקומון "העיר" של רשת שוקן, בעיקר בתחום הביטחון והפלילים. ב-2004, עבר ל"מעריב", שם כתב תחקירים עבור מוסף "סופשבוע", ו"מוסף שבת". באוקטובר 2006 עבר אסנהיים לשמש כתב בתכנית "עובדה".

אסנהיים הוא עיתונאי חוקר הנמנה זו השנה ה-11 על צוות הכתבים הבכיר של התכנית "עובדה", חתן פרס סוקולוב לעיתונות חוקרת (2009), וזוכה פרס פרימור של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו עבור תחקיר שהכין על הנעשה במכון לרפואה משפטית (2015) ועבור תחקיר הלוביסטים (2011). הוא נמנה על צוות המרצים הבכיר של בית הספר לתקשורת ועיתונאות "כותרת" באוניברסיטת תל-אביב. לפני כשלוש שנים יצא לאור ספרו הראשון, שהפך לרב-מכר: "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" (כנרת זמורה ביתן) ולאחרונה הוציא את ספרו השני "לתפוס רוצח", המתאר את המסע התחקירי המטלטל שערך אסנהיים ושהביא להרשעתו של שמעון קופר ברצח שתי נשותיו.

 

 מעוניינים לראות עוד? הקליקו לצפייה בהרצאות מענייניות נוספות

הרצאות מבוקשות

איך הביא קצה חוט אקראי שסיפקה אמא בגן ילדים לתחקיר מטלטל ולכידת רוצח סדרתי? מה עמד מאחורי תחקיר האלוף גנדי שהסעיר את המדינה? כיצד שוכנעו בכירי סיירת מטכ"ל לספר על המבצע לחיסולו של סדאם חוסיין שהסתיים בתאונת אימונים קטלנית? איך באמת נולד המשפט "רחמים לא ידע"? ב-17 השנים האחרונות מחפש עמרי אסנהיים את האמת בפרשיות המרתקות של המדינה. בשנה האחרונה הסעירו תחקיריו על המכון לרפואה משפטית, פעיל השמאל עזרא נאווי ותחקיר גנדי את המדינה. עכשיו חושף אסנהיים, כתב בכיר בתכנית "עובדה", חתן פרס סוקולוב לעיתונות ומחבר רב המכר צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל וספרו החדש לתפוס רוצח, את מסעו בדרך לאמת: כיצד רוכשים אמון? איך חודרים את החומות הבצורות שהמרואיינים מקיפים עצמם בהן? איך מחליטים מהי אמת ומה לא? מתי צריך לשאול, ומתי לשתוק? מהם המכשולים והלחצים בדרך לאמת? במהלך ההרצאה יקרין אסנהיים קטעים מכתבותיו ומסרטיו המדוברים ויספר על מפגשיו יוצאי הדופן עם הדמויות המרכזיות בפרשות.

את המסע בעקבותיו של האלמן הכפול שמעון קופר מתחיל כתב "עובדה" עמרי אסנהיים בשער של גן הילדים בקיבוץ אייל. שיחה אקראית עם אחת האמהות בגן של בנו מעוררת את חשדותיו של אסנהיים בנוגע לנסיבות מותה של אחת מחברות הקיבוץ. מתברר לו שאישה נוספת, שהייתה נשואה לאותו בעל, שמעון קופר שמו, מתה 15 שנים קודם בנסיבות לא ברורות. אסנהיים יוצא למסע בלשי עוצר נשימה בין הנשים בחייו של האלמן הכפול. כל פגישה מספקת לו עוד רמז לפענוח התעלומה, כל שיחה חושפת עוד טפח משיטות הפעולה של מי שיורשע ברצח שתי נשותיו. בהרצאה מיוחדת וחדשה לכבוד יציאת ספרו החדש "לתפוס רוצח" מתאר אסנהיים שבע שנות מסע מטלטל, בדרך לגילוי האמת כנגד כל הסיכויים. מהטיפ הראשון בגן הילדים, ועד שישב רועד מהתרגשות באולם בית המשפט כשהאלמן הכפול הורשע ברצח נשותיו. זה סיפור על הטלת ספק, על חתירה לצדק בכל מחיר, ועל נשים שהיו מוכנות לעשות הכל בשביל אהבה. לפעמים עד למותן.

הרצאה אודות האסון שטלטל את סיירת מטכ"ל וכמעט חיסל את המטכ"ל. זהו סיפורה של תאונה שהפכה להיות צאלים ב'. ב-1992 הוחלט על הכנת מבצע דמיוני, הוא חיסול מנהיג האויב באמצעות טילים. ההכנות למבצע הפכו להיות תאונה מטלטלת ביותר. עמרי אסנהיים, מחבר רב המכר "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" פורש את הסיפורים שמאחורי הקלעים ובודק כיצד קרתה התאונה הנוראית? היכן נולד הרעיון? כיצד נבחרה סיירת מטכ"ל למשימה דווקא? בהרצאה יועלו קטעים מתוך הסרט.

בינואר 1992 הורה הרמטכ"ל אהוד ברק ליחידת העילית סיירת מטכ"ל לפתוח בהכנות לחיסולו של שליט עיראק, סדאם חוסיין. זו הייתה הפעם הראשונה שמדינת ישראל התכוונה לחסל מנהיג של מדינת אויב. ההכנות למבצע החיסול הדמיוני הסתיימו בתאונת אימונים, שהפכה מאוחר יותר לפרשה יצרית שטלטלה את המדינה למשך שנים.
פרשת צאלים ב' שזורה לאורכה בצמתים של קבלת החלטות ניהוליות דרמטיות. כל החלטה שלוקחים השחקנים בה גורלית: החל מראש הממשלה, יצחק רבין, דרך הרמטכ"ל ברק, האלופים, מפקדי השדה של סיירת מטכ"ל, ועד אחרון הלוחמים שלוחץ על כפתור השיגור של הטיל הקטלני.
עמרי אסנהיים, כתב בכיר בתכנית "עובדה" ומחבר רב המכר "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" קרא אלפי מסמכים וראיין מאות אנשים, כולל כל השחקנים המרכזיים בפרשה. בהרצאה מרתקת הוא מנתח אחת לאחת את ההחלטות שחרצו גורלות, ומתעכב על סוגיות חשובות של מנהיגות, ניהול משברים, ולקיחת אחריות.

למה להזמין הרצאה של עמרי אסנהיים

בהרצאתו, עמרי אסנהיים מזמין אתכם לעולם מסעיר אודות המאורעות המרתקים שידעה המדינה והאתגרים שניצבו בדרך לאמת.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - עמרי אסנהיים