קווה שפרן מרצה

קווה שפרן

קווה שפרן - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

קווה שפרן החל את דרכו העיתונאית לפני כ20 שנה בגלי צה"ל ככתב המסקר את נשיא המדינה עזר ויצמן. מאז הוא כבר הספיק לראיין את כל הנשיאים (הישראלים והאמריקנים) וראשי הממשלה שהיו בישראל בעשרים שנה האחרונות וגם להקים בית ספר לתקשורת בצה"ל, ליצור סדרת אנימציה, להגיש תוכניות רדיו וטלוויזיה, להוציא ספר ועוד…

אבל למעשה ההתחלה הייתה כששפרן קיבל את שמו כהמשך לשושלת הרבנים שבה השם 'קווה' עבר 'בירושה. קווה = תקווה. הוא בנו של הרב פרופסור יגאל שפרן ובצעירותו למד בישיבות ולכן אפשר לשמוע אותו מידי שבוע משדר בימי שישי בגלי צה"ל את 'קווה לטוב' על שירה עברית ויהדות.

בשנת 2002 קווה שפרן מונה לכתב המדיני של גלי צה"ל (במקומו של רביב דרוקר) וסיקר במשך מספר שנים את ראשי הממשלה, יחסי החוץ של ישראל ושרי הממשלה במהלך ההתנתקות, חומת מגן, מחלתו ופטירתו של אריק שרון, מלחמת לבנון ועוד. מלבד חשיפות עיתונאיות זוכרים לשפרן את הריאיון שערך עם בנימין נתניהו כאשר במהלך הראיון נתניהו החל להישרף והחליפה שלו עלתה באש…. איך זה קרה ומה נתניהו ושפרן עשו בשידור חי במצב של 'מה בוער'? גם על זה תוכלו לשמוע בהרצאה (רמז: זה קשור לסיגרים שנתניהו אוהב לעשן…). במקביל עבד שפרן כעיתונאי בכיר בסוכנות הידיעות הבינלאומית AP, כמגיש ועורך בערוץ הראשון של רשות השידור, ב'רשת', כתב עבור 'הארץ', ובמשך 3 שנים הגיש את תוכנית הבוקר המרכזית בנושא אקטואליה ברדיו 'גלי ישראל'.
אחרי שנים כעיתונאי, שפרן הסביר את ההחלטה להקים את חברת 'לדעת להופיע' שמתמקדת באימוני תקשורת ושפת גוף:
"במשך שנים היה לי את הכוח להחזיק ביד מיקרופון לעמוד מול מצלמה כדי לספר לציבור על אנשים שעושים דברים חשובים. כיום יש לי את הזכות לעזור לאנשים להחזיק ביד מיקרופון ולעמוד בפני מצלמה וקהל כדי לספר בעצמם לציבור על הדברים החשובים להם ושבהם הם מאמינים. זה סיפוק עצום".

את העיסוק בתחום אימוני התקשורת ושפת הגוף החל שפרן כשהקים בצה"ל בית ספר מיוחד העוסק בנושא ומכשיר את בכירי צה"ל, האלופים, המסבירים והקצונה הבכירה להופעה בפני קהל ומצלמה. שפרן היה מפקדו הראשון של 'בית הספר הצבאי לתקשורת' שהוקם ופועל בבסיס המכללות בגלילות ובמשך 3 שנים היה ממונה על הכשרת חיילי וקציני דובר צה"ל לתפקידם וגם על כל ההדרכות בתחום התקשורת בזמן מלחמה ובשגרה שנערכו החל מקורס קצינים וכלה במכללה לביטחון לאומי ולפורום המטכ"ל. עם הניסיון בהכשרת מפקדי צה"ל החל שפרן להכשיר את ראשי המגזר הציבורי והפרטי בישראל לתחום שפת הגוף ותקשורת אפקטיבית.

בנוסף מגיש קווה את 'מעבר למילים' בערוץ 2 וערוץ הכנסת לניתוח הופעות פוליטיקאים, 'שפת הגוף' ב- 'המהדורה' ו'גוף הבוחר' ברשות השידור. כמו כן הוא מחבר הספר 'הכלי התקשורתי' מדריך תקשורת מעשי, יוצר ובימאי סדרות אנימציה לטלוויזיה ('שגית המושגית', תמונ"ך ועוד) ומנחה 'מקור מדיני' בית המדרש לדיפלומטים הישראלים במשרד החוץ.

מטעם לשכת העיתונות הממשלתית שפרן מאמן כיום להופעה את השרים, חברי הכנסת ובכירי משרדי הממשלה. הוא מופיע באופן קבוע תקשורת כמומחה לרטוריקה ושפת גוף, מאמן התקשורת של משטרת ישראל, שב"ס ומערכת הביטחון, מומחה להכשרת מרצים ומדענים מהאקדמיה הישראלית. שפרן עומד 'מאחורי הקלעים' של מרצים בארץ ובעולם, מנהלים ומרואיינים שאנחנו רואים ושומעים בתקשורת.

הרצאות מבוקשות

תקשורת לא מילולית (ובשמה הנפוץ: שפת גוף) היא מרכיב מכריע ומשמעותי בכל אינטראקציה אנושית. כל אדם מעביר בכל רגע נתון מסרים סמויים של 'רושם ראשוני', מחוות ידיים, יציבה, לבוש, רבדי הקול, הבעות הפנים ועוד. בהרצאה נחשף לסודות שפת הגוף באמצעות ניתוח סרטוני ווידיאו של פוליטיקאים, מגישי חדשות ובהשתתפות הדגמות של הקהל. נציג את המחקרים האחרונים בתחום והשיטות שיאפשרו לנו לשפר את שפת הגוף ומיומנויות התקשורת.

עמידה בפני קהל, נאומים, פרזנטציות והצגה עצמית: כדי לעשות זאת טוב כדאי להכיר את  מזניקי הקשב, הטיפים להכנת מצגות, שפת הגוף, השיטות לשדרוג רושם ראשוני, STORYTELLING, והתמודדות עם פחד קהל ועם שאלות קשות. הרצאת 'לדעת להופיע' מותאמת בכל פעם לתפקידי  המשתתפים בה: למורים, למנהלים, לנותני שירות, למרצים ואנשי הדרכה, לאנשי שיווק ומכירה וכו'. במתכונת המורחבת סימולציות ותרגול מעשי של המשתתפים. בהרצאה כלים יישומיים, הומור והתנסות.

מתי עצרנו לחשוב על הדרך שבה אנו מציגים את עצמנו? איך הופכים את המסרים שלנו ליותר משכנעים? איזה שיטות רטוריות יכולות לסייע לנו להופיע להשפיע? את תורת הרטוריקה פיתח אריסטו ומאז מחקרים רבים מלמדים על המילים המשכנעות והשיטות לניסוח והעברת מסרים אפקטיבית- בכתב, בשיחה, בפגישה ובנאום. הרצאה משעשעת ועשירה על בחירת המילים של כל אחד מאיתנו.

גבר ואישה נפגשים במדרגות- מי יזוז הצידה כדי שהשני יעבור? לפי המחקרים בדרך כלל האישה תפנה את מקומה. יש עוד שורה של הבדלים בין המינים שמתבטאים באופנים בלתי מילוליים: מחוות, המרחב האישי, גובה הקול, הבעות הפנים ועוד. עד כמה ההבדלים הללו מייצרים טעויות בתקשורת? האם הם מולדים או נרכשים והאם הם רצויים? הכרות עם ההבדלים בין נשים וגברים ומשמעותם תשפר את התקשורת, היחסים והשוויון  במקום העבודה. ההרצאה לנשים ולגברים כאחד כולל שיח והדגמות של הקהל.

סדנאות תקשורת מעשיות בנות חצי יום, יום שלם או סדרת מפגשים עוקבים הם הדרך האפקטיבית ביותר לשדרג את מיומנויות התקשורת וההופעה הסדנאות כוללות תרגול מעשי וסימולציות מול מצלמה בתרחישים המותאמים ללקוח, צפייה בצילומים ניתוח ומשוב אישי. כולל 'פרופיל אישי' למשתתף עם איתור הנקודות לשיפור ולשימור במסרים המילוליים והלא מילוליים שהוא מעביר בהופעותיו. הסדנאות מאפשרות למשתתפים שדרוג ניכר ומיידי ביכולת להופיע להשפיע.
הסדנאות מתמקדות בהופעה בפני קהל או בהופעה תקשורת המונים:

'לעבור מסך – להעביר מסר'- סדנא להופעה באמצעי התקשורת ועמידה מול מצלמה.

'לדעת להופיע'- סדנא מעשית לתרגול ושיפור יכולות עמידה בפני קהל ונאומים.

ניתן להזמין סדנא אישיות למנהל הארגון כהכנה לנאום או ראיון קרוב וניתן להזמין השתלמות של יום שלם לקבוצת עובדים מצומצמת המיועדים להופעות בתקשורת או מול קהל.

למה כדאי להזמין הרצאה של קווה שפרן

קווה שפרן מרצה עם המון סרטוני ווידיאו, הומור ובהשתתפות הקהל על השפה הכי נפוצה בעולם שלא כולנו יודעים לדבר: שפת הגוף. בהרצאה ובסדנאות של שפרן מקבלים כלים מעשיים לרטוריקה ותקשורת לא מילולית שמסייעים לכל אחד להופיע בפני קהל, לקרוא אנשים וסיטואציות טוב יותר ולשפר את מיומנויות התקשורת שלו. כדאי גם להזמין הרצאה או סדנא של שפרן כי הוא מטובי המרצים שלנו ומשום שבהרצאתו אפשר להציץ למה שקורה 'מאחורי הקלעים' של התקשורת, הפוליטיקה ולהבין מה שפת הגוף של כל אחד אומרת עליו.

order lecture by - קווה שפרן