רון ליבנה מרצה

רון ליבנה

רון ליבנה - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית זום

קורות חיים

חוקרת עתידים, ביולוגית, יזמת חינוכית ובעלת תואר שני במנהל עסקים. במסגרת עבודתה בתחום הביו-טק השתתפה באקסלרטור היוקרתי MassChallenge אשר בבוסטון. רון מתמחה בהנגשת מדע מתקדם לקהל הרחב: מהפכות הבינה המלאכותית, הרובוטיקה, ועתידו של הגוף האנושי כתוצאה מהתערבות ביולוגית ורובוטית. בכל הרצאותיה, בנוסף לטכנולוגיה והמדע, משולבות זוויות חברתיות, פילוסופיות ומוסריות.  כשהיא לא מרצה, רון מככבת כעתידנית הבית בתכנית המדע הפופולרית 'גלילאו' של ערוץ "כאן חינוכית", ומנהלת את המיזם החינוכי 'העתידנית'.
רון ליבנה היא חוקרת עתידים, המתמחה בעבר, הווה והעתיד של הגוף האנושי. היא מביאה עמה פרספקטיבה נשית, אינטליגנטית וכריזמטית, ויוצרת חוויה מרתקת וייחודית לקהל הרחב.

הרצאות מבוקשות

פרסומים עדכניים מדווחים על בינה מלאכותית של גוגל שהצליחה לפתח תבונה ומודעות עצמית.
האמנם הגענו למחשבים שחושבים בכוחות עצמם? ואם כן, מה ההשלכות?
האם אנחנו קרובים ליום בו בינה מלאכותית תתחנן על חייה? מה זו בכלל בינה מלאכותית? מה היא יודעת לעשות והאם סרטי המדע הבדיוני חזו את העתיד ובינה מלאכותית עומדת להשתלט על העולם…

 אנו חיים בתקופה טכנולוגית מרתקת ויוצאת דופן. מה שהיה פעם מדע בדיוני הופך למציאות: מהפכות הבינה המלאכותית והרובוטיקה מבשילות לכדי יצירת רובוטים חכמים המשתלבים בחיינו היום יומיים. כיצד הם עושים זאת? מהי המהפכה הבאה בתחום? והאם יבוא היום בו הרובוטים יחליפו את בני האדם?
*** אין צורך בידע קודם

גוף האדם הוא דבר מוכר: ידיים, רגליים, ראש. ואולי כבר לא? מה נבחר לעשות לעצמנו כאשר הטכנולוגיה תאפשר לנו לפרוץ את מגבלות גופינו?מה זה טראנסהומניזם? היכן יעבור הגבול בין אדם למכונה? ומה יהיה על האנושיות שבנו? אתם מוזמנים להציץ על העתיד המרתק ולעיתים מטריד המצפה לאנושות, ועל הטכנולוגיות שיובילו אליו שכבר ממש כאן.
*** אין צורך בידע קודם

למראה חיצוני נחשק יש מחיר גבוה, לעיתים אף קטלני: מאיפור רעיל בבריטניה, דרך שבירת כפות הרגליים בסין המסורתית וטיפות עיניים מעוורות במצרים של המלכה קליאופטרה. בכל תרבות היה אידיאל אחר ליופי המושלם ומעשים שלא יאמנו שנדרשו בכדי להגיע אליו. הצטרפו למסע עולמי בין תרבויות ותקופות, עד לימינו אנו, המתחקה אחר הצד האפל של היופי.
*** אין צורך בידע קודם

בינה מלאכותית זה משהו רק של מתכנתים, לא? ובכן, לא בדיוק. יצאת לעבודה עם וויז הבוקר? רובוט הרומבה ניקה את הסלון השבוע? חיפשת משהו בגוגל? פייסבוק הציע לתייג תמונה שלך?
אנחנו מוקפים בבינה מלאכותית ומשתמשים בה עשרות פעמים בשבוע, לרב מבלי לתת עליה את הדעת.
אבל מהי בינה מלאכותית? איזו אומנות היא יוצרת? מתי היא יכולה להרוג? והאם לעד מותר האדם על המכונה? הדקו חגורות, אנחנו יוצאים לגלות עולם חדש.
*** אין צורך בידע קודם

מרצים שאולי יעניינו אותך

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,חדשנות ועתידנות

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה,חדשנות ועתידנות,כלכלה, עסקים ומנהיגות

הדס אדלר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

הדס אדלר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,בינה מלאכותית,הרצאות לנשים,השראה,חדשנות ועתידנות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית,שיווק וקידום, שיווק דיגיטלי

יניב לויתן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

יניב לויתן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,בינה מלאכותית,חדשנות ועתידנות,חזרה ללימודים ולבתי ספר,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,סייבר,פסח

order lecture by - רון ליבנה