שרה אנג'ל מרצה

שרה אנג'ל

שרה אנג'ל - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

סופרת רבי המכר "מלאך או שטן" ו"נקמה" ועוד'. אשתו לשעבר של שמעיה אנג'ל, הואשמה ברצח כפול וזוכתה ממנו כעבור שנתיים.

אנג'ל פרצה לתודעת הציבור כאשר הייתה בת 23 במשפט פלילי אשר החל בשנת 1982. אנג'ל הייתה נשואה בזמנו לשמעיה אנג'ל, איש העולם התחתון. אנג'ל ובעלה הואשמו ברצח כפול של שני סוחרי סמים. אנג'ל הואשמה בסיוע לרצח ואילו המשפט במקרה היה בין המאורעות הסוערים ביותר של אותה התקופה.

בזמן המתנה לגזר הדין שהתה אנג'ל בכלא הנשים נווה תרצה. בשלבים אלו גם החלה בתהליך גירושין מבעלה דאז, הוא שמעיה אנג'ל. לאחר שנתיים שלמות בהן התנהל המשפט, זוכתה אנג'ל מחמת הספק. על שמעיה אנג'ל, לעומת זאת, הוטל מאסר עולם.

אולם בכך לא תם סיפורה של אנג'ל. אנג'ל הסתבכה שוב בסמים ובפשע ונעצרה שנית. הפעם, נידונה למאסר בגין סחר בסמים והחזקת נשק חם. את המאסר ריצתה במשך שלוש שנים בכלא.
עם שחרורה מהכלא שינתה אנג'ל את דרכה והחלה להתנתק מעולם הסמים ומעולם הפשע. משלב זה ואילך החלה הקריירה העיתונאית של אנג'ל, כאשר כתבה סיפור אוטוביוגרפי בשם "מלאך או שטן". הספר כלל תיאור של החיים בעולם הפשע, החיים לצד שמעיה אנג'ל ותקופת ריצוי המאסר בכלא.

הספר "מלאך או שטן" יצא לאור בהוצאת "ידיעות ספרים", הפך לרב מכר והודפס ב-19 מהדורות. בשנים שלאחר מכן הפכה אנג'ל לאשת תקשורת ישראלית והגישה תכניות טלוויזיה רבות. כמו כן המשיכה אנג'ל לכתוב ספרים רבים כאשר הבולט ביותר בהם הוא "נקמה". כיום מרצה אנג'ל באירועים רבים בהם היא מספרת על עולם הפשע.

בין ספריה ניתן למנות את "מלאך או שטן" (1996), "חכה לי ר" (1996), "נקמה" (1998), "שנת החתול" (2003), "בחורים טובים" (2006) ו"ירח משוגע" (2011). יעקב רוטבליט כתב על הזוג שיר שהתפרסם מאוחר יותר ונקרא "רחבת הריקודים".

 

 מעוניינים לראות עוד? הקליקו לצפייה בהרצאות מענייניות נוספות

הרצאות מבוקשות

סיפור אישי על החיים בבית הסוהר, על מלחמות שליטה, על עולם הפשע הישראלי, על דרכה מבית חם ללב הפשע ובחזרה הביתה.

למה כדאי להזמין הרצאה של שרה אנג'ל

ההרצאות של אנג'ל שובות לב ומלאות בהומור, מצחיקות וכואבות עד דמעות. בהרצאותיה, מביאה אנג'ל את ההתמודדות לאורך עם בסמים ובפשע וגם את השנים בכלא.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,צילום

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות ילדים ומשפחה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות על חזרה ללימודים ולבתי ספר,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - שרה אנג'ל