שרית מגן מרצה

שרית מגן

שרית מגן - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

עיתונאית-חוקרת בתוכנית התחקירים "עובדה" עם אילנה דיין, ומי שהובילה כמה מהחשיפות המהדהדות של מערכת הבריאות בארץ.
מבין תחקיריה – "חלוק לבן, כסף שחור" (על תיירות המרפא באיכילוב), "מאדאם עובדיה" (על ירדנה עובדיה ובית החולים שהקימה באפריקה), בנות אלפרון ועוד.
ב-2017 יצא לאור ספרה הראשון בהוצאת כנרת-זמורה-ביתן "ילד משלך", שהוא מסע אישי ועיתונאי אל מאחורי הקלעים של תעשיית טיפולי הפריון בישראל.

קישור לכתבה על עמוס עוז בתוכנית "עובדה"

 

הרצאות מבוקשות

הן היו שם כשקרו הדברים הגדולים – עדות אילמות, מביטות מהצד ושותקות. כעת הן מדברות לראשונה.
מה קורה כשהאחיות לבית אלפרון מתייצבות מול המצלמה? איך נראה הרגע שבו בת הזוג של המרגל עושה חשבון נפש מפוכח? ומה קורה כשאישה אמיצה חושפת מחדל שעולה בחיי אדם? הרצאה מרתקת על נשים שהעזו לחצות את הקווים ולצאת לאור, על מה שזה דרש מהן, ועל מה שזה עשה להן ולנו. בהרצאה יוקרנו קטעים מתוך כתבות "עובדה".

מתי אנחנו מסווגים מידע ל"חשוב" או "שולי"? איך קורה שמידע קריטי מתפספס והופך ל'כתם עיוור"? מתי קבלת החלטות על סמך "הכתם העיוור" מובילה לקטסטרופה? שרית מגן, התחקירנית הראשית של עובדה, לוקחת אתכם למסע אל הסיפורים הגדולים: מפרשת השר-המרגל גונן שגב, דרך מוות פתאומי בבית החולים, ועד קבלת ההחלטות השגויה של בכיר המוסד. הרצאה פורצת דרך על האופן בו אנחנו מעבדים מידע ומקבלים החלטות, ועל אזורי העיוורון שלנו. בהרצאה יוקרנו קטעים מתוך כתבות "עובדה".

איך נולד תחקיר על שחיתות חובקת עולם? מה קורה כשהסודות האפלים של בית הנשיא נחשפים? ואיך אישה אמיצה אחת חושפת מחדל שעולה בחיי אדם? שרית מגן, התחקירנית הראשית של 'עובדה', צוללת למסע מרתק אל מאחורי הקלעים של התחקירים הגדולים: מאיפה מגיע קצה החוט הראשון, מתי "נופל האסימון" שיש כאן סיפור, ואיך למרות הטעויות, ההסתרות והשקרים, אפשר, בסוף, לגעת באמת. במהלך ההרצאה יוקרנו קטעים מתוך כתבות "עובדה".

בגיל 36, כשבמהלך בדיקה שגרתית אמרה לי הגינקולוגית ש"יכול להיות שכבר מאוחר מדי לילדים", הוכיתי בהלם. משם הייתה הדרך לטיפולי פריון קצרה מאוד. למרות שאני עיתונאית חוקרת, שרגילה להעלות סמני שאלה, במהלך שנות הטיפולים הייתי עיוורת לחלוטין – לכוחות, לדינמיקות, לאינטרסים. בהרצאה אספר על המסע האישי שלי לילד, על רופאים ומערכת שמעדיפים שלא נדע את כל האמת, וגם על זה שכשאנחנו מעיזות להסתכל לדברים בעיניים, יש לנו סיכוי להגשים את החלום.

למה כדאי להזמין הרצאה של שרית מגן

במשך עשרים השנים האחרונות שרית מגן היא עיתונאית מה שהופך אותה למספר סיפורים נהדרת ויש לה סיפור מדהים לספר על השנים שבילת בעולם (הפריון) שהוא "יקום" בפני עצמו, עם חוקים, שפה וכללים משלו.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - שרית מגן